Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ilgos Panevėžio teisėsaugininkų rankos: sunkių nusikaltimų organizatoriai surandami ir užsienyje

Sulaikymas.
E.Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Sulaikymas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorams greičiau ištirti su užsienio valstybėmis susijusius nusikaltimus ir sutrumpinti svarbių mūsų šalies nukentėjusiems žmonėms bylų kelią į teismą padeda tarptautinis teisinis bendradarbiavimas su kolegomis.

Neseniai vienas britų pareigūnas, pagal teisinės pagalbos prašymą atlikęs tyrimą ir suteikęs vertingą pagalbą prekeivių žmonėmis baudžiamojoje byloje, sulaukė malonios staigmenos – Jungtinės Karalystės konstebliui Adamui Hytli buvo įteikta generalinio prokuroro Dariaus Valio padėka už suteiktą tarptautinę teisinę pagalbą tiriant su organizuotu nusikalstamumu susijusius prekybos žmonėmis nusikaltimus.

Už geranorišką tarptautinį teisinį bendradarbiavimą ir suteiktą profesionalią, kvalifikuotą  pagalbą padėkoti dar dviem britų pareigūnams –  Teisinio Bendradarbiavimo Skyriaus kolegoms Deborai Hand ir Busolai Džonsonui (Deborah Hand ir Busola Johnson) paprašė laišką Jungtinės Karalystės Centrinei Institucijai parašęs Panevėžio apygardos vyriausiasis prokuroras Justinas Pupka. 

„Geranoriškas teisinis bendradarbiavimas su užsienio kolegomis mums padeda greičiau ištirti su tarptautiniu organizuotu nusikalstamumu susijusius nusikaltimus, tarp jų ir prekeivių žmonėmis padaromas nusikalstomas veikas, kasmet pavyksta daugiau tokių bylų perduoti teismui – pernai mūsų apygardos prokuratūros šios srities veiklos rodiklis buvo geriausias šalyje.  Ištirti ir perduoti teismui tokių nusikaltimų bylas yra nelengvas uždavinys prokurorams jau vien dėl to, kad šių nusikaltimų organizatoriai gyvena užsienyje.

Pastebėtos ir įvertintos užsienio kolegų pastangos sulaukia gero rezultato – greitai ir profesionaliai įvykdomi mūsų teisinės pagalbos prašymai padeda sutrumpinti bylų kelią į teismą“, – teigia Panevėžio apygardos vyriausiasis prokuroras Justinas Pupka.   

Tai ne pirmas kartas, kai Panevėžio apygardos prokuratūra siekia padėkoti ir paskatinti tarptautinę teisinę pagalbą teikiantiems užsienio kolegoms.

Patarpininkauti prokurorams ir padėti įvykdyti jų prašymus mielai sutinka Lietuvos nacionalinė narė Eurojuste Laima Čekelienė.

Pernai už geranorišką tarptautinį teisinį bendradarbiavimą padedant tirti su organizuotu nusikalstamumu ir išvykusių į užsienį mūsų šalies žmonių likimais susijusias svarbias bylas buvo prašoma paskatinti Jungtinės Karalystės pareigūną Stivą Sadlerį.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai šiuo metu palaiko valstybinį kaltinimą penkiose su organizuotu nusikalstamumu susijusiose prekeivių žmonėmis baudžiamosiose bylose – jose kaltinami 34 asmenys, bausmių jau sulaukė dešimt prekeivių žmonėmis.

Panevėžio apygardos prokurorai, teikdami tarptautinę teisinę pagalbą, stengiasi puoselėti geranoriškus ir dalykiškus santykius su visų užsienio valstybių kolegomis – pernai apygardos prokuratūros prokurorai gavo ir pateikė patys bei tarpininkavo apylinkių kolegoms pateikiant 127 prašymus, šiemet jau yra gauti ir pateikti 65 tarptautinės teisinės pagalbos prašymai užsienio valstybėms.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Panevėžys
Parašykite atsiliepimą apie 15min