Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 5d. 16:24

Įmonių grupė „ALITA“ apskundė Alytaus rajono apylinkės teismo sprendimą

Šiandien Įmonių grupė „ALITA“, AB Alytaus rajono apylinkės teismui pateikė skundą, kuriuo prašo panaikinti šio teismo lapkričio 25 dienos nutartį ir nedelsiant panaikinti visas bendrovei taikytas laikinąsias apsaugos priemones.

Serbijos privatizavimo agentūra teismo paprašė pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones, siekiant užtikrinti galimą Užsienio prekybos arbitražo teismo prie Serbijos prekybos ir pramonės rūmų sprendimo vykdymą ateityje.

Serbijos valstybės pretenzija viršija 236 milijonus litų. Alytaus rajono apylinkės teismas iš dalies patenkino agentūros prašymą ir nutarė areštuoti bendrovei priklausantį nekilnojamąjį turtą, o jei tokio turto nepakanka – bendrovės kilnojamąjį turtą ir turtines teises, leidžiant areštuotu turtu naudotis pagal tiesioginę paskirtį. 

„Teismo sprendimas yra arba nesusipratimas, arba jėgų, nepatenkintų teigiamais pokyčiais įmonėje, valios apraiška. Ir vienu, ir kitu atveju rezultatas tas pats – didžiuliai nuostoliai dėl apribotų įmonės veikos galimybių vieną iš pačių svarbiausių produkcijos pardavimo mėnesių. Įmonių grupė „ALITA“  jokių sutarčių su Serbijos Respublikos privatizavimo agentūra nesudarė, todėl nemato jokio teisinio pagrindo laikyti bendrovę atsakinga dėl bet kokių arbitražinių susitarimų ar arbitražo procesų su Serbijos Respublikos privatizavimo agentūra. Šią savo poziciją ginsime visomis mums įstatymų suteikiamomis priemonėmis“, – pažymėjo Įmonių grupės „ALITA“ generalinis direktorius Paulius Kibiša.

Serbijos pretenzijos bendrovei susijusios su nesėkminga šios šalies alaus daryklos "Beogradska Industrija Piva" (BIP) privatizavimo istorija. 2009 metais AB "Alita" ir Švedijos bendrovei "United Nordic Beverages" neva pažeidus įsipareigojimus investuoti į alaus daryklą ir išpirkti smulkiųjų akcininkų akcijas, Serbijos privatizavimo agentūra nacionalizavo BIP akcijas bei 2010 metų lapkritį pateikė Užsienio prekybos arbitražo teismui ieškinį dėl "Alitos" prievolės sumokėti finansines baudas ir padengti 236 mln. litų žalą.

2009-ųjų rugsėjį  AB „Alita" išskaidė verslus – gamyba  teko bendrovei Įmonių grupė „ALITA“, investicinė veikla – bendrovei „ALT Investicijos“. Serbijos institucijos jokių pretenzijų dėl įmonės struktūros pasikeitimo nereiškė, o privatizavimo agentūros pagyvėjimas sutapo su pasikeitimais Įmonių grupės „ALITA“ akcininkų struktūroje. Šiuo metu „Swedbank“ investicijų bendrovei „FR&R Invest“ priklauso 84,37 proc. bendrovės akcijų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min