Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įmonių grupė „Alita“ neišvengs ginčo Užsienio prekybos arbitražo teisme dėl žalos atlyginimo 234 milijonų sumai

Bylos nagrinėjimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Bylos nagrinėjimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lapkričio 22 dieną Užsienio prekybos arbitražo teismas prie Serbijos prekybos ir pramonės rūmų atmetė Įmonių grupės „Alita“ pareiškimą dėl arbitražo jurisdikcijos nepripažinimo ir patenkino Serbijos Respublikos privatizavimo agentūros prašymą nagrinėti ginčą dėl 234 milijonų litų žalos priteisimo Privatizavimo agentūros naudai iš Įmonių grupės „Alita“.

Užsienio prekybos arbitražo teismui priėmus sprendimą priteisti 234 milijonų litų dydžio žalos atlyginimą, sprendimas pagal Niujorko konvencijos nuostatas bus privaloma tvarka vykdytinas Lietuvoje.

Ginčas dėl atsakomybės Įmonių grupei „Alita“ taikymo už AB „Alita“ įsipareigojimus prasidėjo 2011 m. rugsėjo mėnesį, kai Serbijos Respublikos privatizavimo agentūrai tapo žinoma, kad 2010 m. spalio mėnesį AB „Alita“ įvykdė reorganizavimą atskyrimo būdu įsteigiant Įmonių grupę „Alita“, dėl kurios buvo perleistas Įmonių grupei „Alita“ ilgalaikis turtas, intelektinė nuosavybė, darbuotojai, 27 milijonų dydžio įstatinis kapitalas, o visi skoliniai įsipareigojimai Serbijos Respublikos privatizavimo agentūros naudai liko AB „Alita“, kuri pakeitė pavadinimą į „ALT Investicijos“ ir bankrutavo.

Įmonių grupė „Alita“ neigė Užsienio prekybos arbitražo teismo prie Serbijos prekybos ir pramonės rūmų jurisdikciją motyvuodama tuo, kad nėra sudariusi sutarties dėl Serbijos alaus daryklos „Beogradska industrija piva“ privatizavimo. Vis dėlto arbitražo teismas laikėsi pozicijos, kad Įmonių grupei „Alita“ yra taikomas susitarimas, sudarytas tarp AB „Alita“ ir Serbijos Respublikos privatizavimo agentūros.

Arbitražo byloje ginčas yra dėl galimai įvykdytų Serbijos alaus daryklos „Beogradska industrija piva“ privatizavimo pažeidimų – alaus daryklos nekilnojamojo turto įkeitimo, priverstinio pardavimo, pareigos investuoti nevykdymo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min