Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 liepos 15d. 13:40

Interneto svetainėje bandyta parduoti 2 namines pelėdas

Interneto svetainėje bandyta parduoti 2 namines pelėdas
AAD nuotr. / Interneto svetainėje bandyta parduoti 2 namines pelėdas
Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) pareigūnai gavo pranešimą, jog interneto svetainėje skelbiu.lt bandoma parduoti narvą su dviem naminėmis pelėdomis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pradėjus tyrimą, abi naminės pelėdos konfiskuotos, nes paaiškėjo, jog asmuo laikė paukščius, neturėdamas leidimo laikyti nelaisvėje laukinius gyvūnus. Taip pat pažeidėjas ketino parduoti saugomus paukščius, neturėdamas reikalingų komercinio naudojimo sertifikatų ar leidimo prekiauti laukiniais gyvūnais, jų dalimis ir gaminiais iš jų. Jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas bei gresia bauda nuo 60 iki 300 eurų.

Naminės pelėdos (Strix aluco) yra įrašytos į Europos Tarybos (ET) reglamento (EB) Nr. 338/97 A priedą ir CITES konvencijos II priedą. Prekiauti saugomomis ir kitomis laukinių gyvūnų rūšimis, neturint leidimo prekiauti gyvūnais, jų dalimis ir gaminiais iš jų, bei į minėtą ET reglamento priedą įtrauktų rūšių egzemplioriais, neturint Europos Komisijos reglamente (EB) 865/2006 48 str. numatytų komercinio naudojimo sertifikatų, draudžia Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklės.

AAD dėkoja apie pažeidimus pranešantiems piliečiams bei primena, kad apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus, kitus nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus, pastebėtus aplinkos apsaugos teršimo ar niokojimo atvejus galima pranešti skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui telefonu 8 (5) 273 2995.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

00:42
06:13
24:15

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie 15min