2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Iš Baltarusijos permestų rūkalų kontrabandininkai toli nenunešė

Pasieniečiai sulaikė Trakų ir Švenčionių rajono gyventojus, kurie Švenčionių rajone atėjo prie sienos su Baltarusija, paėmė ką tik iš jos permestus 2 000 pakelių cigarečių ir bandė jas gabenti į Lietuvos gilumą.
Cigarečių kontrabanda
Cigarečių kontrabanda / VSAT nuotr.

Sekmadienį vakare VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Adutiškio pasienio užkardos pareigūnai, vykdydami tarnybą Švenčionių rajone, prie Adutiškio miestelio, pastebėjo, kaip Baltarusijos pusėje du asmenys priartėjo prie sienos linijos.

VSAT nuotr./Cigarečių kontrabanda
VSAT nuotr./Cigarečių kontrabanda

Tuo pat metu dar du asmenis VSAT pareigūnai pamatė prie valstybės sienos artėjant iš Lietuvos pusės. Jiems atsidūrus ties Lietuvos pusėje įrengtos apsauginės tvoros, per ją perskriejo du paketai. Juos per sieną permetė Baltarusijos pusėje buvę kontrabandininkai. Sienos jie nepažeidė.

Bendrai Lietuvos teritorijoje čiupo krovinį ir pradėjo jį nešti Adutiškio link. Pasieniečiai, tarp kurių buvo ir kinologas su tarnybiniu šunimi, abu nešikus iškart sučiupo prie valstybės sienos. Paaiškėjo, jog tai buvo 31-erių Trakų ir 33-ejų Švenčionių rajonų gyventojai.

Pasirodo, jie iš Baltarusijos pusės perėmė ir gabeno du paketus, kuriuose buvo 2 000 pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai dėl kontrabandos pradėjo ikiteisminį tyrimą, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Nešikus pasieniečiai buvo uždarę į areštinę. Po paros, skyrus kardomąsias priemones rašytinius pasižadėjimus neišvykti, kontrabandininkai paleisti.

Jiems gresia piniginė bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų. Jaunesniam kontrabandininkui už Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimą, t. y. buvimą pasienio ruože be dokumentų, bus skirta bauda nuo 40 iki 90 eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min