TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš D.Britanijos į Lietuvą išsiųstas riaušių bylos įtariamasis Skomantas Pakalka dingo kaip į vandenį

S.Pakalką palaikantis plakatas
15min.lt iliustracija / S.Pakalką palaikantis plakatas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pareigūnų ilgai ieškotas įtariamasis riaušių byloje S.Pakalka buvo sulaikytas Anglijoje, britų teismas sutiko perduoti jį Lietuvai. Vaikinas esą išsiųstas iš šalies, tačiau pakeliui dingo.

„Nerandam galo. Anglijoje mes bet kokiu atveju nerasime galo, o ir Lietuvoje nerandame, kur jis yra“, – penktadienį vidurdienį naujienų portalą 15min.lt informavo advokatas Mindaugas Paukštė.

Į šį teisininką neseniai kreipėsi riaušių prie Seimo baudžiamojoje byloje įtariamo Skomanto Pakalkos (gim. 1991 m.) sesuo. Mergina nori, kad M.Paukštė gintų brolį.

„Jį sulaikė sausio 4 dieną, sausio 6 dieną anglai nutarė grąžinti Lietuvai. O užvakar skambino jo sesuo, kad lyg ir jį išsiuntė, bet Lukiškėse iki šios dienos dar nerandame“, – pasakojo advokatas. Jis pridūrė, kad reikės bandyti aiškintis šią situaciją, tačiau prisipažino, jog net nelabai aišku, nuo ko dabar pradėti S.Pakalkos paieškas.

Kaip žinoma, Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teisme jau į pabaigą eina baudžiamosios bylos nagrinėjimas, kurioje kelios dešimtys asmenų kaltinami dėl garsiųjų riaušių prie Seimo 2009-ųjų sausio 16 dieną.

Trys kaltinamieji, tarp jų ir S.Pakalka, nuo pareigūnų ilgai slapstėsi, todėl bylos ilgai nebuvo galima atversti. Tačiau vėliau nutarta bylą S.Pakalkos ir kitų bėglių atžvilgiu atskirti.

15min.lt iliustracija/S.Pakalką palaikantis plakatas
S.Pakalką palaikantis plakatas

Pernai rudenį buvo išduotas S.Pakalkos Europos arešto orderis, po Naujųjų vaikinas įkliuvo britų policijai.

Vestminsterio teismas sutiko perduoti jį Lietuvai.

Tuo pačiu internete prasidėjo S.Pakalkos palaikomoji kampanija: siuntinėjami savotiški plakatai su prieraišais, kad vaikinas, tuo metu būdamas 17 metų, tik dalyvavo proteste Vilniuje, „kurio metu Lietuvos gyventojai galėjo laisvai išreikšti savo nuomonę bei nepasitenkinimą tuomete Vyriausybe. Kitą rytą paauglys buvo suimtas tėvų namuose ir apkaltintas riaušių kėlimu bei jų organizavimu. S.Pakalka yra kaltinamas siekiant parodyti Vyriausybės galią ir įbauginti žmones. Lietuvoje jis gali būti nuteistas iki 6 metų nelaisvės. Jei valdžia sako, kad vaikai yra mūsų ateitis, kodėl ji kiša juos į kalėjimą?“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min