Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Farmacijos fakulteto Kaune evakuota 400 žmonių

Evakuacija LSMU universiteto farmacijos fakultete
15min skaitytojo Modesto nuotr. / Evakuacija LSMU universiteto farmacijos fakultete
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune – cheminis incidentas. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakultete pirmadienį priešpiet neaiškiomis medžiagomis apsinuodijus cokoliniame aukšte dirbusiai apie 60-ties metų valymo įmonės "BSS Group" darbuotojai T.S., saugumo sumetimais nutarta evakuoti visą pastatą.

Pranešimas apie šį įvykį buvo gautas pirmadienį 10.46 val.

Specialiosioms tarnyboms pranešta, kad Farmacijos fakultete Kaune viena moteris kažkuo apsinuodijo. Patalpose buvo jaučiamas neaiškios cheminės medžiagos kvapas.

Į įvykio vietą Sukilėlių pr. 16 išsiųsti ugniagesiai, policija, greitoji.

Kaip 15min informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Laura Valauskienė, netrukus iš pastato evakuota mažiausiai 400 asmenų, teritorija buvo atitverta STOP juosta.

VIDEO: Pavojingų medžiagų koncentracijos LSMU Farmacijos fakultete nenustatyta

Šiuo metu įvykio vietoje darbuojasi ugniagesių gelbėtojų cheminių incidentų likvidavimo pajėgos.

Pasak ugniagesių gelbėtojų, apsinuodijo nuliniame pastato aukšte buvusi valytoja.

Pasak ugniagesių gelbėtojų, apsinuodijo nuliniame pastato aukšte buvusi valytoja. Ją išsivežė medikų brigada. Incidento metu, pirminiais duomenimis, niekas daugiau nenukentėjo.

Šiuo metu Visuomenės sveikatos centro specialistai kartu su policijos pareigūnais ir ugniagesiais gelbėtojais atlieka tolesnę pastato žvalgybą, vertina situaciją. Specialūs detektoriai, fiksuojantys chemines medžiagas, nieko nuodingo neužfiksavo. Pastatas toliau vėdinamas. Kuo galėjo apsinuodyti valytoja, aiškinamasi.

LSMU svetainėje rašoma, kad Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Farmacijos fakultetas yra unikali ir vienintelė institucija Lietuvoje, vykdanti universitetines farmacijos studijas, integruotas su kitomis biomedicinos krypties studijų programomis ir moksliniais tyrimais. Farmacijos fakultetas, pasitelkdamas naujas technologijas bei efektyvius mokymo metodus, rengia naujos kartos farmacijos specialistus.

Pagrindinis Farmacijos fakulteto tikslas – rengti aukštos kvalifikacijos farmacijos specialistus vykdant šiuolaikines universitetines farmacijos studijas, aktualius mokslinius tyrimus ir veiksmingą praktinę farmacinę veiklą.

13.15 val. LSMU atstovai patikino, kad valytoja, ryte susitikusi kitą valytoją, pasiskundė, kad jaučiasi blogai, tad budėtojas iškvietė greitąją medicinos pagalbą. Ligoninėje moters būklė pagerėjo. Kuo ji galėjo apsinuodyti, ir ar iš viso apsinuodijo, universiteto atstovai teigia nežinantys.

Apie 13 val. Buvo priimtas sprendimas pastate atsukti vandentiekio čiaupus ir leisti vandenį, lauke esantis kanalizacijos šulinys buvo praplautas vandeniu. Naudojant teigiamo slėgio ventiliatorių patalpos buvo išvėdintos ir į jas leista grįžti personalo darbuotojams. Pastatas priklauso Lietuvos sveikatos mokslų universiteto „Santakos“ slėnio Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centrui.

14.41 val. LSMU atstovai 15min informavo, jog farmacijos fakultetas jau veikia įprasta eiga: darbuotojai grįžo į darbą, studentai – į studijas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min