Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš geležinkelio vagonų nuomos prasigyvenusi bendrovė uždirbtus milijonus bandė nuslėpti

Geležinkelio vagonai
Geležinkelio vagonai
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija praneša išaiškinusi atvejį, kai į sukčiavimą įsivėlusi ir už tokią veiklą anksčiau į teisėsaugos akiratį patekusi Lietuvos įmonė galėjo siekti nuslėpti kone 2 mln. eurų (per 6,8 mln. Lt) pajamų, gautų iš geležinkelių vagonų nuomos. Mokesčių administratoriui teikiamoje Metinėje pelno mokesčio deklaracijoje ši suma atsirado tik inicijavus mokestinį tyrimą.

„Bendrovė turi apie 1000 nuosavų vagonų, jų nuoma užsienio kompanijoms generuoja pagrindines įmonės pajamas: vagonai buvo nuomojami JAV, Škotijos kompanijoms, o pastaruoju metu – Ukrainos įmonei. Mokesčių administratoriui įtarimų sukėlė 2014 m. įmonės veiklos rezultatai: iki šiol pelningai dirbusi bendrovė netikėtai virto nuostolinga. Atlikusi jos veiklos analizę ir inicijavusi mokestinį tyrimą VMI nustatė, kad neatitinka įmonės dokumentų ir jų registrų duomenys bei duomenys, nurodyti įmonės pateiktoje 2014 m. Metinėje pelno mokesčio deklaracijoje“, – komentavo Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorė Gražina Rimkienė.  

Mokestinio tyrimo metu VMI išaiškino, kad įmonė nedeklaravo didžiosios dalies 2014 m. pajamų – apie 2 mln. eurų (per 6,8 mln. Lt), gautų iš Ukrainos įmonės už geležinkelio vagonų nuomą. Įmonės buhalterė raštu teisinosi, esą sąskaitos su ataskaitomis ir priedais yra didelės apimties, todėl segamos į atskirą segtuvą, o per klaidą dalis jų liko nepatikrintos. Tokiu būdu, anot buhalterės, įmonė nepastebėjo, jog jos pajamos tais metais, lyginant su deklaruotomis, buvo kone dviem milijonais eurų didesnės. 

Mokesčių administratoriui įtarimų sukėlė ir tai, kad įmonė savo veiklos nuostolį galimai dangsto milijoninėmis beviltiškomis skolomis, kurios, kaip tyčia, beveik analogiškos sumai, kurios įmonė nebuvo įtraukusi į Metinę pelno mokesčio deklaraciją.

Be to, įtartinai atrodo ir keliolika milijonų litų siekiančios įmonės sąnaudos, gerokai viršijančios tų metų pajamas. Įmonės sąnaudas išaugino vagonų kapitaliniai ir einamieji remontai, kuriuos atliko ta pati vagonus išsinuomojusi Ukrainos kompanija.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min