Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 12d. 10:37

Iš jūros ir oro šturmuotas tariamų pažeidėjų laivas

Pasieniečiai pratybų metu šturmavo tariamų pažeidėjų laivą
VSAT nuotr. / Pasieniečiai pratybų metu šturmavo tariamų pažeidėjų laivą

Ketvirtadienį baigėsi dvi dienas trukęs Baltijos jūros regiono sienų kontrolės bendradarbiavimo forumo renginys, pavadintas „Įsilaipinimo seminaras (pratybos jūroje)“. Jo metu iš pasieniečių katerio ir sraigtasparnio buvo įsilaipinama į tariamų pažeidėjų laivą.

Pratybose dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos ir Aviacijos rinktinių bei Pasieniečių mokyklos pareigūnai, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojai bei kolegos iš Švedijos, Estijos, Suomijos, Latvijos, Lenkijos Vokietijos bei agentūros „FRONTEX“ atstovai.

Pirmą seminaro dieną VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos užkardos Karklės atraminiame punkte pareigūnai pristatė savo šalių laivų apžiūros grupes, jų technines priemones, naudojamas įsilaipinti į laivą ir jį apžiūrėti. Vėliau vyko praktinės dalies pristatymas bei užduočių paskirstymas.

Ketvirtadienį pratybų dalyviams buvo pristatyta integruota jūros stebėjimo sistema Kopgalio užkardoje. Po instruktažo komandos pasieniečių laivu „Kihu“ išvyko į pratybas jūroje. 

Kiekviena šturmo komanda turėjo užduotį įsilaipinti į tariamų pažeidėjų laivą iš greitaeigio VSAT katerio „Boomeranger“. „Pažeidėjas“ buvo Karinių jūrų pajėgų laivas „Šakiai“.

Sudėtingesnė užduotis laukė „Aro“ pareigūnų – jie įsilaipinimo operaciją atliko iš VSAT Aviacijos rinktinės sraigtasparnio „Eurocopter“.

Pasibaigus pratyboms vyko „Įsilaipinimo seminaro (pratybų jūroje)“ aptarimas.

Baltijos jūros regiono pasienio tarnybos, vykdančios pakrančių apsaugą, beveik kiekvienais metais renkasi į panašaus pobūdžio seminarus. Jų metu pareigūnai dalinasi patirtimi apie laivų apžiūros grupių darbą, specialią taktiką, ginklų ir specialiųjų priemonių panaudojimą, laivo konstrukcijų ypatumus, elgesį laivuose esant įvairioms oro sąlygoms bei įvertina rizikas, gebėjimą dirbti komandoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min