Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 6d. 08:40

Iš meilės į Šiaulius atvykusiam vyriškiui finansinės aferos baigėsi teismu

Koncerto akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Įtariama, kad iš vogtų pinigų pirmininkas net pirko bilietus į „Scorpions“ koncertą (nuotr).

Kelmės rajono ūkininkas Šiaulių daugiabučio gyventojus įtikino kurti bendriją, o tapęs jos pirmininku pasisavino per 39 tūkst. eurų. Įtariama, kad iš bendrijos pinigų pirmininkas pirko bilietus ne tik į „Scorpions“ koncertą, bet krepšinio rungtynes, lėktuvų skrydžius.

Daugiabučio namo gyventojų pinigais kaip savo asmeniniais manipuliavęs vienos Šiaulių daugiabučio namo savininkų bendrijos pirmininkas priėjo liepto galą – jam pareikšti įtarimai dėl turto pasisavinimo, aplaidaus apskaitos tvarkymo ir turto iššvaistymo. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos  pareigūnai ikiteisminį tyrimą jau baigė ir baudžiamoji byla iškeliavo į teismą.

Pamažu apsukrus vyras pelnė ne tik savo draugės prielankumą, tačiau ir visos namo bendruomenės pasitikėjimą.

65 metų Kelmės rajono ūkininką į Šiaulius atvedė draugystė. Susipažinęs su viename Tilžės gatvės daugiabutyje gyvenančia šiauliete, jis pradėjo čia lankytis. Pamažu apsukrus vyras pelnė ne tik savo draugės prielankumą, tačiau ir visos namo bendruomenės pasitikėjimą. Jis įtikino namo gyventojus įkurti  daugiabučio namo savininkų bendriją ir prisiėmė jos pirmininko pareigas.

Draugei išvykus gyventi į užsienį, jos bute įrengė bendrijos biurą ir ėmėsi veiklos, kuri atkreipė Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos dėmesį. Kilo įtarimas, kad bendrijos pirmininkas galimai aplaidžiai tvarko buhalterinę apskaitą ir, teikdamas neteisingus duomenis apie daugiabučio namo savininkų bendrijos gaunamas pajamas, galimai gavo per septyniolika tūkstančių eurų pajamų. 

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija 2011 m. rugpjūčio mėn. 29 d. buvo gavusi bendrijos pirmininko prašymą laikinai atleisti bendriją nuo metinės pelno mokesčio deklaracijos pateikimo, nes ji neva yra priėmusi sprendimą nuo 2010-09-06 iki 2015-12-31 nevykdyti ūkinės komercinės veiklos, todėl  pajamų iš tokios veiklos negausianti. Vadovaujantis šiuo prašymu, bendrija buvo atleista nuo metinės pelno mokesčio deklaracijos pateikimo. 

Tačiau realiai pirmininkas bendriją į ūkinę komercinę veiklą įsuko visu pajėgumu. Į jos sąskaitą byrėjo dešimtatūkstantinės sumos už nekilnojamojo turto nuomą, t. y., leidimą gyvenamojo namo stogą naudoti įvairių operatorių antenoms sumontuoti ir funkcionuoti. Tik pinigėlius bendrijos pirmininkas naudojo  ne bendrijos labui, o savo asmeniniams poreikiams tenkinti, pasakojama Šiaulių apskrities VPK atstovų trečiadienį paviešintame pranešime.

Iš bendrijos sąskaitos buvo apmokami bilietai skrydžiui pas draugę į užsienį, bilietai į krepšinio rungtynes, grupės „Scorpions“ koncertą, pasisėdėjimą restoranuose, gyvenimą poilsio nameliuose, maistą, avalynę ir t.t. Net savo asmenines skolas pirmininkas dengdavo iš daugiabučio namo savininkų bendrijos sąskaitos. 

Taigi, būdamas atsakingas už minėtos bendrijos turtą ir juo disponuodamas, per ketverius metus apsukrusis kelmiškis neteisėtai pasisavino bendrijai priklausančius 39 221,84 Eur.

Bendrijos buhalterinė apskaita buvo tvarkoma aplaidžiai, apskaitos dokumentai neapibendrinami apskaitos registruose, dėl to nebuvo galima nustatyti bendrijos veiklos, turto, įsipareigojimų dydžio ir struktūros ir tai bendrijos pirmininkui sudarė palankias sąlygas švaistyti jam patikėtą didelės vertės daugiabučio namo savininkų bendrijos turtą.

Jam pareikšti įtarimai dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo, iššvaistymo ir aplaidaus apskaitos tvarkymo.  Vyras turės atlyginti bendrijai padarytą turtinę žalą. Ir tai – ne vienintelė jo bėda. Kelmiškis turi ir dar daugiau finansinių įsipareigojimų – antstolius rankose yra per 50 vykdomųjų bylų jam.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min