Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 27d. 17:45

Iš namo bendrijos lėšų šiaulietis ir klausėsi „Scorpions“, ir skraidė pas draugę užsienyje

„Scorpions“ koncertas
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: „Scorpions“ koncertas Lietuvoje

Šiauliuose už beatodairišką pinigų pasisavinimą nuteistas namo bendrijos pirmininkas Sigitas Virginijus Baleišis.

Šiaulių apygardos teismas ketvirtadienį paskelbtu nuosprendžiu kaltu dėl turto pasisavinimo, aplaidaus apskaitos tvarkymo ir turto iššvaistymo pripažino Šiaulių daugiabučio namo savininkų bendrijos buvusį pirmininką.

Jis įtariamas per ketverius metus pasisavinęs bendrijai priklausančius 38 tūkst. 676 eurus. Šią sumą Sigitas Virginijus Baleišis turės grąžinti bendrijai.

Pinigai buvo pasisavinti 2010-2014 metais.

Šiaulių apygardos teismo atstovas spaudai Vytautas Jončas BNS sakė, kad S.V.Baleišis nuteistas kalėti ketverius metus, bausmės vykdymą atidedant trejiems metams.

Bylą dėl pasisavintų pinigų tyrė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

Jie nustatė, kad 65 metų Kelmės rajono ūkininką į Šiaulius atvedė draugystė.

Susipažinęs su viename Tilžės gatvės daugiabutyje gyvenančia šiauliete, jis pradėjo čia lankytis. Pamažu vyras pelnė ne tik savo draugės prielankumą, tačiau ir visos namo bendruomenės pasitikėjimą. Jis įtikino namo gyventojus įkurti daugiabučio namo savininkų bendriją ir prisiėmė jos pirmininko pareigas.

Draugei išvykus gyventi į užsienį, jos bute įrengė bendrijos biurą ir ėmėsi veiklos, kuri atkreipė Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos dėmesį. Kilo įtarimas, kad bendrijos pirmininkas galbūt aplaidžiai tvarko buhalterinę apskaitą ir, teikdamas neteisingus duomenis apie daugiabučio namo savininkų bendrijos gaunamas pajamas, galimai gavo per 17 tūkstančių eurų pajamų.

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija 2011 metų rugpjūčio 29 dieną buvo gavusi bendrijos pirmininko prašymą laikinai atleisti bendriją nuo metinės pelno mokesčio deklaracijos pateikimo, nes ji neva yra priėmusi sprendimą nuo 2010 metų rugsėjo 6 iki 2015 metų gruodžio 31 dienos nevykdyti ūkinės komercinės veiklos, todėl pajamų iš tokios veiklos negausianti. Vadovaujantis šiuo prašymu, bendrija buvo atleista nuo metinės pelno mokesčio deklaracijos pateikimo.

Į bendrijos sąskaitą įplaukdavo dešimtatūkstantinės sumos už nekilnojamojo turto nuomą, t. y., leidimą gyvenamojo namo stogą naudoti įvairių operatorių antenoms sumontuoti ir funkcionuoti. Tik pinigus bendrijos pirmininkas naudojo ne bendrijos labui, o savo asmeniniams poreikiams tenkinti.

Iš bendrijos sąskaitos buvo apmokami bilietai skrydžiui pas draugę į užsienį, bilietai į krepšinio rungtynes, grupės „Scorpions“ koncertą, lankymasi restoranuose gyvenimą poilsio nameliuose, maistą, avalynę ir t.t. Net savo asmenines skolas pirmininkas dengdavo iš daugiabučio namo savininkų bendrijos sąskaitos.

Policijos teigimu, bendrijos buhalterinė apskaita buvo tvarkoma aplaidžiai, apskaitos dokumentai neapibendrinami apskaitos registruose, dėl to nebuvo galima nustatyti bendrijos veiklos, turto, įsipareigojimų dydžio ir struktūros ir tai bendrijos pirmininkui sudarė palankias sąlygas švaistyti jam patikėtą didelės vertės daugiabučio namo savininkų bendrijos turtą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min