TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Norvegijos ir Vokietijos į Lietuvą grąžinti dar du prieglobsčio prašantys gruzinai

Valstybės sienos apsaugos tarnyba
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Valstybės sienos apsaugos tarnyba
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį iš Norvegijos ir Vokietijos į Lietuvą buvo grąžinti dar du gruzinai, kurie čia prašėsi prieglobsčio, bet nė nemanė likti šalyje ir iš jos pabėgo. Tokie atvejai jau tapo kasdienybe.

Vilniaus oro uoste iš Oslo atskridusiame lėktuve buvo ir iš Norvegijos išsiųstas 28-erių Gruzijos pilietis. Į Lietuvą jis grąžintas pagal Dublino II reglamentą kaip į šalį, kurioje pirmiausiai pasiprašė prieglobsčio.

Šį gruziną 2010 m. liepos pabaigoje sulaikė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės pareigūnai, kai jis neteisėtai iš Baltarusijos bandė patekti į Lietuvą. Užsienietis iškart pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje, todėl buvo apgyvendintas VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje.

Čia gyvenantys prieglobsčio prašytojai turi teisę parai išeiti iš centro ir nevaržomai judėti Lietuvos teritorijoje. Šis gruzinas URC tepraleido 5 dienas, parai išėjo ir daugiau čia negrįžo. Aišku, kad prašydamasis prieglobsčio jis Lietuvoje nė nemanė likti, o tiesiog pasinaudojo ja kaip tarpine stotele patekti į Vakarų Europą. Gruzinui pabėgus Migracijos departamentas jo prašymo nagrinėjimą 2010 m. rugsėjo viduryje nutraukė.

Dabar, kai jis įkliuvo Norvegijoje ir buvo grąžintas, Lietuvoje jo statusas yra netesėtai šalyje esančio asmens. Todėl Vilniaus oro uoste dirbantys pasieniečiai Gruzijos pilietį uždarė į areštinę. Matyt, artimiausiu metu jis bus perkeltas į URC ir čia gyvens kaip nelegalus migrantas. Centre pasieniečiai tuomet pradės jo išsiuntimo iš šalies procedūras.

Tą pačią dieną į Vilniaus oro uostą reisu iš Frankfurto per Austriją buvo grąžintas ir dar vienas 34-erių Gruzijos pilietis. Vokietija jį į Lietuvą išsiuntė pagal tą patį Dublino II reglamentą.

Šį užsienietį VSAT Varėnos rinktinės pasieniečiai sulaikė šių metų liepos 8 d., kai gruzinas neteisėtai bandė patekti iš Baltarusijos. Jis iškart pasiprašė prieglobsčio ir liepos 9 d. atsidūrė URC. Migracijos departamento sprendimo dėl prieglobsčio suteikimo jis nelaukė ir rugpjūčio 25 d. parai išėjęs iš URC pabėgo iš Lietuvos. Migracijos departamentas jo prašymo nagrinėjimą nutraukė rugsėjo pabaigoje.

Vokietijai grąžinus šį „prieglobsčio prašytoją“, jį pasieniečiai irgi kol kas uždarė į arešinę. Vėliau kaip nelegalas jis keliaus į URC, o čia bus pradėtos jo išsiuntimo iš Lietuvos procedūros.

Tokius Gruzijos piliečius, kurie įkliūna neteisėtai bandydami patekti į Lietuvą, čia prašosi prieglobsčio ir nelaukdami sprendimo iš jos pabėga, Vakarų Europos ir Skandinavijos šalys į Vilnių grąžina beveik kiekvieną savaitę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min