Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš nusikaltimo vietos, esančios už 300 km nuo jų namų, plėšikai spruko dviračiais

Nusiaubta Šilutės juvelyrinė
Tauragės apskrities VPK nuotr. / Nusiaubta Šilutės juvelyrinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Baigtas sudėtingas ikiteisminis tyrimas be kurioziškų elementų neapsiėjusio juvelyrinių dirbinių parduotuvės apiplėšimo Šilutėje byloje.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūra baigė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnų 2015 m. rugpjūčio 1 d. pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl juvelyrinių dirbinių parduotuvės apiplėšimo Šilutėje.

Nuo plėšikų nukentėjusi ir vos matanti (dujų apakinta) pardavėja nepasimetė ir į juos metė kėdę.

Minėtą dieną apie 14.10 val. du vyrai, slėpdami veidus po tamsintais akiniais bei gobtuvais, įsiveržė į parduotuvę, esančią Šilutėje, Lietuvininkų g., ir pardavėjai į veidą pripurškę dujų, kirviu išdaužė vitrinas bei pradėjo vieną po kitos jas „švarinti“. Vyrai į maišą dėjo viską, kas papuola po ranka.

Tuo tarpu nuo plėšikų nukentėjusi ir vos matanti dujų apakinta pardavėja nepasimetė ir į juos metė kėdę. Gretimoje patalpoje buvusi kita darbuotoja, išgirdo kolegės šaukimą ir atbėgusi į prekybos salę pamatė du vyrus, daužančius prekybines vitrinas. Moteris nedelsdama nuspaudė apsaugos pultelį.

Tačiau atvykę apsaugos tarnybos darbuotojai su plėšikais „prasilenkė“. Vyrai buvo tik ką pasprukę iš patalpų. Parduotuvė atrodė lyg iš po karo: išdaužyti vitrinų stiklai, aplink šukės, ant grindų gulėjo kirvis ir krepšys, apvirtusi kėdė ir išmėtyti gaminių padėklai.

Vykdant šio įvykio tyrimą, buvo nustatyta, kad nusikaltėliai plėšimui ruošėsi iš anksto. Tos pačios dienos rytą jie netoli parduotuvės paliko 2 dviračius, skirtus iš anksto numatytus pasprukti iš suplanuotos vietos ir nuėjo apžiūrėti pačios parduotuvės. Po kiek laiko grįžę atgal į minėtas patalpas ir atlikę savo purvinus darbelius, vyrai iš parduotuvės spruko dviračiais.

Bevažiuojant, vienam plėšikui nulūžo dviračio sėdynė, todėl toliau į slėptuvę vyrams teko bėgti.

Bevažiuojant, vienam plėšikui nulūžo dviračio sėdynė, todėl toliau į slėptuvę nusikaltėliams teko bėgti.

Žaibiškos vagystės metu asmenys iš parduotuvės pavogė maždaug 550 įvairiausių dirbinių: apyrankių, grandinėlių ir žiedų, kurių bendra vertė sudarė apie 20 657 eurus. Bene pusę metų pareigūnai tyrė šią nusikalstamą veiką, atliko daugybę slaptų ikiteisminio tyrimo veiksmų, kurių metu išaiškėjo įtariamųjų ratas. Kai buvo surinkta pakankamai duomenų ir nebeliko abejonių, kas galimai įvykdė vagystę, pareigūnai, įtariamųjų nuostabai, juos sulaikė. 31 ir 36 metų ne kartą teisti vyrai tam, kad įvykdytų šią nusikalstamą veiką atvyko iš kito Lietuvos galo – Rokiškio rajono.

Regis, įtariamieji manė, kad 300 km atstumas, skiriantis jų gyvenamąsias ir nusikaltimo vietas, bus vienas iš veiksnių, padėsiantis neįkliūti pareigūnams į rankas. Vis dėlto vyrai klydo.

Įtariamieji kaltinami ne tik dėl svetimo turto sugadinimo, bet ir plėšimo, veikiant bendrininkų grupėje. Už pastarąją nusikalstamą veiką asmenims gresia laisvės atėmimas nuo 2 iki 10 metų.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato trečiadienį paviešintame pranešime primenama, kad remiantis Lietuvos Respublikos Konstitucija asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min