Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 16d. 23:01

Iš palydovo užfiksuotas ne vienas Alytaus gaisro židinys

Alytaus gaisras iš palydovo
FIRMS nuotr. / Alytaus gaisras iš palydovo

Palydovas iš kosmoso Alytuje, toje pačioje vietoje Pramonės rajone, užfiksavo ne vieną, o tris gaisrus. Ką tai galėtų reikšti, nustatys aplinkosaugininkai, ugniagesių tarnybos tyrėjai ir, žinoma, kriminalistai.

Pirmojoje nuotraukoje iš palydovo gaisro židinių matosi du, tačiau prisiartinus arčiau, pasak alytausgidas.lt gaisro židinių matosi trys.

alytausgidas.lt nuotr./Iš palydovo užfiksuoti trys gaisro židiniai Alytuje
alytausgidas.lt nuotr./Iš palydovo užfiksuoti trys gaisro židiniai Alytuje

Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) atliktas gaisro metu išmestų teršalų modeliavimas. Nustatyta, kad iš aplinkinių teritorijų daugiausiai iki šiol kentėjo Miklusėnai.

AAA specialistų atliktame modeliavime matosi, kokia kryptimi sklinda oro teršalai. Nuodingų teršalų debesis su vėju sklido nuo Alytaus miesto, Prienų ir Birštono link.

AAA nuotr./Prognozinė oro teršalų sklaida
AAA nuotr./Prognozinė oro teršalų sklaida

Aplinkosaugininkų teigimu, dūmai ir nuodingos medžiagos per dieną pasiekė Prienus, Birštoną ir kai kurias Kauno apylinkes.

Sinoptikų duomenimis, ketvirtadienio naktį vėjo kryptis šiek tiek keisis, jis gali virsti į pietvakarių, tad dūmų judėjimo kryptis kažkiek taip pat kis.

Lengviau turėtų atsikvėpti Miklusėnų, tačiau sunerimti galėtų gyventojai iš „Dzūkijos“ ir „Vyrurėlio“ sodų bendrijų, taip pat I Alytaus ir apylinkių.

Gaisras Pramonės g. 1 įmonėje „Ekologistika“ trečiadienį paralyžiavo miesto eismą, vandens tiekimą kai kuriems daugiabučiams, sukėlė žalos gamtai, kaip teigia aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, už bene 5 mln. eurų.

Gaisras vadinamas didžiausia naujųjų laikų Alytaus ekologine katastrofa. Mieste paskelbta ekstremali padėtis.

Daugiau naujienų, galerijų ir vaizdo reportažų apie gaisrą Alytuje rasite čia.

alytausgidas.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:49
49:40
01:06

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min