Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš panevėžiečio atimtas nusikalstamu būdu įgytas turtas – sportinis limuzinas „Audi S8“, santaupos ir kompiuteris

„Audi S8“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: naujo modelio „Audi S8“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos Apeliacinis teismas, patvirtinęs prokurorų kaltinimus, 25-erių metų panevėžietį Ernestą Žiaugrą dar kartą pripažino kaltu dėl nusikalstamu būdu įgytų pajamų legalizavimo ir paskyrė 13 tūkstančių litų baudą. Teismas papildomai nutarė konfiskuoti iš nelegalios komercinės veiklos įgytą turtą – automobilį „Audi S8“, 27 tūkstančių litų ir nešiojamąjį kompiuterį.

Tokį sprendimą priėmęs Lietuvos Apeliacinis teismas atmetė nuteistojo skundą ir patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorės Jolitos Pocienės prašymą iš dalies pakeisti Panevėžio apygardos teismo 2013 m. lapkričio 28 d. nuosprendį, kuriuo Ernestas Žiaugra buvo pripažintas kaltu ir nuteistas dėl nusikalstamu būdu įgytų pajamų legalizavimo, neteisėtos komercinės veiklos ir kitų finansinių nusikaltimų, bet šiuo nuosprendžiu nebuvo įvykdytas valstybės kaltintojos prašymas konfiskuoti iš nelegalios veiklos gautą turtą.

Pritaręs prokurorės apeliaciniame skunde pateiktiems argumentams dėl baudžiamojo proceso kodekso pažeidimo, Lietuvos Apeliacinis teismas juos ištaisė ir pripažino įrodytomis byloje pateiktas nusikalstamas veikos aplinkybes. Aukštesnysis teismas pripažino, kad nuteistasis E.Žiaugra nusikalstamu būdu gautus 15 tūkstančių litų, paimtų grynais iš banko sąskaitų, panaudojo sudarydamas sandorį. Jis kitame mieste nusipirko automobilį „Audi S8“ ir įregistravo kito asmens vardu, siekdamas nuslėpti nusikalstamą pinigų kilmę, pasakojama Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiosios specialistės komunikacijai Vidos Bielskytės trečiadienį paviešintame pranešime.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą pirmosios instancijos teisme palaikiusios prokurorės teigimu, šioje nusikaltimų ekonomikai ir verslo tvarkai bei finansų sistemai baudžiamojoje byloje kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais buvo atskleista, kad kaltinamasis, Darbo biržoje užsiregistravęs bedarbiu, iš tiesų vertėsi nelegalia prekyba automobilių detalėmis bei aparatūra ir gavo daugiau kaip vieną milijoną 105 tūkstančių litų, tačiau išvengė prievolės valstybei – 68 tūkstančių litų pajamų mokesčių.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min