Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 16d. 16:18

Iš rinkos surenkami spagečių šaukštai, kurie gali kelti pavojų sveikatai

Iš rinkos surenkami spageti šaukštai, kurie gali kelti pavojų sveikata
VMVT nuotr. / Iš rinkos surenkami spageti šaukštai, kurie gali kelti pavojų sveikata

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įspėja, kad UAB „Maxima LT“ į Lietuvą įvežti spageti šaukštai gali kelti pavojų sveikatai dėl didesnio nei leidžiama formaldehido kiekio.

VMVT nuotr./Iš rinkos surenkami spageti šaukštai, kurie gali kelti pavojų sveikata
VMVT nuotr./Iš rinkos surenkami spagečių šaukštai, kurie gali kelti pavojų sveikata

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautas informacinis pranešimas apie nesaugių melamininių spageti šaukštų partiją. Šių šaukštų gamintojas – italų kompanija „Tescoma S.p.A.”, (via Traversa Caduti del Lavoro 3, Cazzago san Martino).

Pranešime teigiama, kad pirminiais tyrimo duomenimis, minėti nesaugūs virtuvės įrankiai išplatinti Lietuvoje ir Latvijoje. Į Lietuvą juos įvežė UAB „Maxima LT“ (Savanorių pr. 247, Vilnius).

Visa informacija apie galimai nesaugius virtuvinius įrankius perduota Valstybinei ne maisto produktų inspekcijai prie Ūkio ministerijos, kuri vykdo medžiagų ir gaminių, besiliečiančių su maistu kontrolę. Šios įstaigos specialistai nedelsiant pradėjo tyrimą. 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ragina pirkėjus, įsigijusius nurodytos partijos melamininius spageti šaukštus (partijos Nr. 637810, artikulas 637810, barkodas Nr. 8595028463200), grąžinti juos prekybininkams įsigijimo vietose.

Nuo šių metų pradžios Europos Komisija RASFF sistema paskelbė jau 230 pranešimų dėl įvairių nesaugių su maistu besiliečiančių gaminių. Daugiausia jų buvo importuota į Europos Sąjungą iš Kinijos.

VMVT nuotr./Iš rinkos surenkami spageti šaukštai, kurie gali kelti pavojų sveikata
VMVT nuotr./Iš rinkos surenkami spagečių šaukštai, kurie gali kelti pavojų sveikata

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min