Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 05, 10:48

Iš Rusijos atidardėjusiame traukinyje – slaptas 0,5 mln. eurų vertės krovinys

Sausio 1-ąją Kybartuose sulaikyta 0,5 mln. eurų vertės kontrabanda, slėpta iš Rusijos važiavusiame traukinyje.
Sulaikytas vagonas
Sulaikytas vagonas / Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr.

Pirmas didelės kontrabandos siuntos sulaikymas šiemet Lietuvos muitinėje: sausio 1-ąją Kauno teritorinės muitinės Kybartų geležinkelio posto pareigūnai iš Rusijos įvažiavusiame traukinyje aptiko dvi slaptavietes su nelegaliais rūkalais.

Beveik 0,5 mln. eurų vertės rusiškos cigaretės slėptos viename iš vagonų, atskyrus jo vidų imitacinėmis sienelėmis.

Sausio 1-ąją, apie 22 val. 30 min. Kybartų geležinkelio posto muitininkams tikrinant į Lietuvą iš Rusijos Kaliningrado srities atvažiavusį traukinį, patyrusiam pareigūnui įtarimų sukėlė vienas iš tuščių prekinių vagonų. Pastuksenus į vagono sieneles buvo girdėti visai kitoks garsas, nei kituose, iš pažiūros identiškuose vagonuose.

Tuomet pareigūnai išmatavo vagono vidų ir pastebėjo, kad šis gerokai ankštesnis, nei turėtų būti. Detalaus tikrinimo metu kiekviename šio vagono gale aptiktos papildomos sienelės, o už jų – dėžės su cigaretėmis. Iš viso rasta 135 tūkst. pakelių cigarečių „Dakota“ su rusiškomis banderolėmis, preliminari jų vertė su privalomai sumokėti mokesčiais – daugiau nei 484 tūkst. eurų, rašoma Muitinės kriminalinės tarnybos atstovo ryšiams su visuomene Gedimino Kulikausko antradienį paviešintame pranešime.

Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Pasak muitinės pareigūnų, pastaraisiais metais rusiškų rūkalų kontrabanda į Lietuvą buvo sumažėjusi, dažniausiai į mūsų šalį mėginta įvežti Baltarusijoje gamintas cigaretes. Tiek pernai, tiek užpernai būtent nelegalūs baltarusiški rūkalai sudarė didžiąją dalį (60–80 proc.) Lietuvos muitinės pareigūnų sulaikyto tabako gaminių kontrabandos kiekio. Nelegalios baltarusiškos cigaretės į Lietuvą buvo ne kartą vežamos net iš tos pat Rusijos Kaliningrado srities. Tad Kybartuose sausio 1-ąją sulaikyta stambi rusiškų cigarečių kontrabandos siunta išsiskiria iš pastarųjų metų tendencijų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min