Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 12d. 11:19

Iš rusiško „Volvo“ bako degalai tekėjo tiesiai į Lietuvoje registruotą vilkiką

Degalaų talpykla
Vilniaus apskrities VMI nuotr. / Degalų talpyklos
Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad sostinėje iš Rusijoje registruoto vilkiko bako į lietuvių sunkvežimį buvo perpumpuojami dyzeliniai degalai. Apžiūrėjus patalpas, buvo aptikta nelegali degalinė ir talpos su 3 tonomis dyzelinių degalų.

Vilniaus apskrities VMI darbuotojai atliko operatyvų patikrinimą vienai bendrovei priklausančioje teritorijoje bei aptiko, kad prie teritorijoje esančio pastato iš Rusijoje registruoto „Volvo“ vilkiko degalų bako į kitą „Volvo“ (su lietuviškais registracijos numeriais) perpilami degalai. Inspektoriai nustatė, kad šis degalų perpylimas vykdomas per patalpose įrengtos degalų pilstymo kolonėlės siurblį ir skaitliuką. Iki patikrinimo pradžios jau buvo perpilta apie 700 litrų. Rusijoje registruoto vilkiko vairuotojas parašė paaiškinimą ir Vilniaus apskrities VMI pateikė „Asmens akcizų deklaraciją“, kurioje deklaravo išpiltus 700 litrų dyzelinio kuro ir mokėtiną į biudžetą 798 litų akcizo sumą.

Vilniaus apskrities VMI primena, kad transporto priemonių degalų bakuose iš trečiųjų šalių įvežtus degalus galima naudoti tik toje pačioje transporto priemonėje, kurioje buvo įvežti. Priešingu atveju, jeigu degalai perpilami į kitą talpyklą, už juos privalu mokėti akcizus. Be to, degalų asmeninėms reikmėms įsigiję juridiniai asmenys privalo užregistruoti talpyklą Mokesčių inspekcijoje, tvarkyti degalų apskaitą ir turėti jo įsigijimo dokumentus.

Patikrinus šalia esančias patalpas nustatyta, kad jose įrengtos 5 degalų talpyklos (po 1 m3), kurios nebuvo registruotos Vilniaus apskrities VMI. Jose buvo laikomos 3 tonos dyzelinių degalų. Paimti skysčio mėginiai užplombuoti ir perduoti tirti Muitinės laboratorijai.

Vilniaus apskrities VMI praneša, kad operatyvaus patikrinimo metu patalpose rasti ir paimti dokumentai su „Kuro išpylimo – įpylimo aktų“ lapais, kuriuose nurodytos datos, išpilto – įpilto dyzelino kiekis bei degalus atvežančių bei užsipilančių vairuotojų pavardės, parašai, automobilių valstybiniai registracijos numeriai. Šie dokumentai leido nustatyti, kad vien tik per parą iš atvažiuojančių vilkikų degalų bakų buvo išpilta per 11 tonų litrų dyzelinių degalų.

Šios veiklos organizatoriams gresia administracinės baudos iki 20 tūkst. litų ir akcizo mokesčiai. Patikrinimas tęsiamas.

VMI primena, kad gyventojai apie nelegalaus kuro panaudojimo atvejus ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildę anketą VMI interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijos teritoriniame skyriuje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:09
05:12
30:48

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min