Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš senolio namą ir sklypą išviliojęs Vytautas Miknius nubaustas slaugyti senelius

Vytautas Miknius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vytautas Miknius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno apylinkės teismas trečiadienį paskelbė nuosprendį privačių slaugos namų Kaune vadovui Vytautui Mikniui Jis buvo kaltinamas iš jau mirusio senolio Vytauto Sidabriaus išviliojęs namą su sklypu Kačerginėje ir 28 tūkst. litų santaupų.

V.Miknius pripažintas kaltu dėl sukčiavimo. Jam paskirta 1 metų 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, įpareigojant nuteistąjį dirbti ar užsiregistruoti darbo biržoje, per 6 mėnesius neatlygintinai išdirbti 100 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, senyvo amžiaus ar kitais žmonėmis, kuriems reikalinga pagalba. V.Miknius teismo taip pat buvo įpareigotas tam tikru laiku būti namuose.

V.Miknius buvo kaltinamas tuo, kad pažadėjęs 90 metų senoliui padėti susigrąžinti regėjimą ir atlikti operaciją gydymo įstaigoje bei apgyvendinti jį savo slaugos namuose.

Į privačius slaugos namus „Senjorų rojus“ V.Sidabrius atvyko 2009 m., bet greitai buvo perkeltas į valdiškus Vilkijos slaugos namus, paskui – į globos namus Ežerėlyje.

V.Miknius nukentėjusiajam V.Sidabriui blogai matant, apgaulės būdu pateikė šiam pasirašyti įgaliojimą valdyti, naudotis, parduoti V.Sidabriaus turtą, patvirtintą notaro. Tačiau žadėtos paslaugos neatliko bei pateikdamas V.Sidabriaus jam surašytą įgaliojimą iš pastarojo sąskaitos paėmė 28 240 litų. 

Gautų pinigų V. Miknius į senolio sąskaitą banke nepervedė.

Taip pat pateikdamas V.Sidabriaus pasirašytą įgaliojimą už 78 000 litų pardavė senoliui nuosavybės teise priklausantį žemės sklypą ir jame esančius pastatus. Gautų pinigų V. Miknius į senolio sąskaitą banke nepervedė.

Kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe teismas pripažino tai, kad V.Miknius prisipažino V. Sidabriaus atžvilgiu nusikaltęs, nuoširdžiai gailėjosi bei atlygino 28 240 litų turtinę žalą ir grąžino žemės sklypą su statiniais velionio V.Sidabriaus giminaitei V.V. K.

Kaltinamojo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nebuvo nustatyta.

Nuosprendis per 20 dienų apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą, šį terminą skaičiuojant nuo nuosprendžio paskelbimo dienos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min