Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš šešėlinės prekybos pelnęsis panevėžietis neteks 3 mln. Lt

Temidė
Trakų rajono apylinkės teismo nuotr. / Temidė
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos teismo nuosprendžiu 35 metų panevėžietis M.Ž. pripažintas kaltu dėl neteisėtos komercinės veiklos ir kitų nusikaltimų finansų sistemai – neteisėto svetimų asmenų elektroninių mokėjimo priemonių bei jų tapatybės patvirtinimo duomenų panaudojimo, neteisėtu finansinių operacijų inicijavimo, jam paskirta 150 MGL, t. y. 19 500 tūkst. Lt, bauda ir nutarta konfiskuoti nusikalstamu būdu įgytus daugiau kaip 3 mln. Lt.

2008–2011 metais panevėžietis, neįregistravęs įmonės ir nemokėjęs mokesčių valstybei, pelnėsi iš šešėlinės automobilių vaizdo, garso ir navigacinės technikos prekybos. Apie parduodamą paklausą turinčią techniką ir detales paskelbdavo internetinėje erdvėje, užmokestis būdavo pervedamas į jo arba kitų pažįstamų asmenų banko sąskaitas. Finansines operacijas kaltinamasis atlikdavo naudodamasis kitų asmenų elektroninėmis mokėjimo priemonėmis ir jų tapatybės patvirtinimo duomenimis.

Valstybinį kaltinimą palaikiusios Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorės Jolitos Pocienės teigimu, byloje surinktais duomenimis pavyko įrodyti, kad šis kaltinamasis, iš nelegalios prekybos automobilių technika ir detalėmis per kelerius metus gavęs beveik keturis milijonus litų pajamų, nesumokėjo daugiau kaip 238 tūkst. litų pajamų mokesčio valstybei.

Ši byla – paskutinė iš penkių teismo verdikto sulaukusių nusikaltimų ekonomikai ir finansų sistemai baudžiamųjų bylų, kuriose Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kartu su FNTT ir VMI atskleidė milijonines pajamas iš šešėlinio verslo gavusių grupės narių padarytus nusikaltimus.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro nutarimu padarytai žalai atlyginti buvo laikinai apribotos kaltinamojo ir jo artimųjų nuosavybės teisės į pinigines lėšas kelių bankų sąskaitose. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min