Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš šešėlinių prekeivių metalu FNTT konfiskavo pusę milijono Lenkijos zlotų

Konfiskuoti pinigai
FNTT nuotr. / Konfiskuoti pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba išaiškino Lietuvos ir Lenkijos piliečių suburtą organizuotą grupę, kurios neteisėta apyvarta metalo laužu siekė beveik 18 milijonų litų. FNTT pareigūnai pagrindinį šešėlinio verslo organizatorių Lietuvos pilietį S.K. sulaikė neteisėto sandorio su Lenkijos piliečiu metu. FNTT vykdytos operacijos metu įtariamojo automobilyje aptikta pusė milijono Lenkijos zlotų, kurie, kaip įtariama, buvo atvežti į Lietuvą atsiskaitymams už metalo laužą.

FNTT nuotr./Konfiskuoti pinigai
FNTT nuotr./Konfiskuoti pinigai

Kaip informuoja FNTT, ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimo, sukčiavimo ir neteisėto vertimosi ūkine finansine veikla FNTT atlieka kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra. Nusikalstamos grupės nariams buvo pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas – dėl neteisėto praturėjimo.

Pirminiais duomenimis, Lietuvos Respublikos teritorijoje veikianti tarptautinė organizuota grupė be jokių įsigijimo dokumentų, nemokėdama mokesčių, iš Lietuvos fizinių asmenų nupirko metalo laužo už ne mažiau kaip 14,5 milijono litų. Tęsiant nusikalstamą veiką, S.K. organizavo ne tik nupirkto metalo laužo surinkimą, bet ir jo pardavimą į Lietuvą atvykstantiems Lenkijos piliečiams.

Preliminariai paskaičiuota, kad per devynis mėnesius Lietuvoje nupirkto metalo buvo parduota už daugiau nei 17,6 milijono litų, apgaule išvengiant į valstybės biudžetą sumokėti daugiau nei 3,6 milijono litų pridėtinės vertės mokesčio.

S.K. kartu su kitais organizuotos grupės nariais, slėpdamas vykdytą neteisėtą ūkinę komercinę ir finansinę veiklą, metalo laužą iš Lietuvos gyventojų be jokių įsigijimo dokumentų pirko kaip fizinis asmuo, neturintis PVM mokesčio mokėtojo statuso, o gavęs pajamų, viršijusių 100 tūkst. litų, tyčia nesiregistravo mokėtoju.

Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas tiek pagrindiniam šešėlinio metalo verslo organizatoriui S.K, tiek sulaikytam Lenkijos piliečiui skyrė kardomąją priemonę – suėmimą 3 mėnesių laikotarpiui.

Siekiant užtikrinti valstybei padarytos žalos atlyginimą bei galimą turto konfiskavimą, laikinai apribotos nuosavybės teisės nekilnojamajam turtui, kurio vertė viršija 2 milijonus litų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min