Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš studento pinigų reikalavęs pareigūnas stos prieš teismą

Temidė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Temidė
Šaltinis: 15min
0
A A

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl pareigūno kyšininkavimo.

2012 m. gruodžio 12 d. Bendrojo pagalbos centro telefonu buvo gautas pranešimas apie Lazdynų rajone policijos pareigūnų paimtą kyšį. Šis pranešimas buvo perduotas Vilniaus apskrities VPK Imuniteto skyriaus pareigūnams, kuriems dvidešimtmetis Vilniaus miesto gyventojas papasakojo, kad už jo galbūt padarytą administracinės teisės pažeidimą policijos pareigūnas pareikalavo, o vėliau ir paėmė 400 litų kyšį.

Vilniaus apskrities VPK Imuniteto skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pareigūnų kyšininkavimo. Tyrimo metu nustatyta, kad 2012 gruodžio 12 d. apie 22 val. prie Lietuvos parodų ir konferencijų centro „Litexpo“, automobilių stovėjimo aikštelėje, vairuotojas G.A. atliko automobilio šoninį slydimą. Automobiliui sustojus, G.A. pamatė link automobilio einantį policijos pareigūną, kuris, patikrinęs dokumentus, vairuotojo pažymėjimą pasiliko. G. A. prašė jį įspėti ir paleisti, tačiau Vilniaus apskrities VPK Viešosios tvarkos valdybos Mobilios kuopos vyresnysis patrulis E.K., paaiškinęs kokio dydžio baudos gresia, sutiko padaryti „kalėdinę dovaną“ ir paskirti pusę minimalios baudos.

Po to pareikalavo mažiau nei pusės minimalios baudos – įvardijo 400 litų. Kai G.A. nusiskundė, kad yra studentas ir pinigų neturi, policijos pareigūnas patarė pasiskolinti iš automobilyje buvusio draugo. G.A. sutarus pasiskolinti, pareigūnas paklausė, ar jis žino apie Sausio 13 g. 2 veikiantį bankomatą, po to pasiūlė susitikti po 30 minučių toje pačioje automobilių stovėjimo aikštelėje.

Vilniaus apskrities VPK praneša, kad G.A., su pinigais vykstantis į susitikimo vietą, pamatė už jo važiuojantį policijos tarnybinį automobilį, kurio vairuotojas pamirksėjo šviesomis ir pareiškėjas sustojo.

Prie jo priėjo tas pats pareigūnas, pareikalavęs pateikti dokumentus. G. A. paduotuose dokumentuose neradęs kyšio, liepė jį įdėti. Tuomet, pakartotinai paėmęs tuos pačius dokumentus, iš jų išėmė pinigus, ir visus dokumentus kartu su vairuotojo pažymėjimu grąžino pareiškėjui.

Vilniaus apskrities VPK Imuniteto skyriuje vyresniajam patruliui E.K. buvo įteiktas pranešimas apie įtarimą ir paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Šis ikiteisminis tyrimas baigtas ir 2013 m. liepos 22 d. perduotas Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorui. Surašiusi kaltinamąjį aktą, prokuratūra bylą atidavė teisminiam nagrinėjimui.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už kyšininkavimą numato baudą arba laisvės atėmimą iki septynerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min