Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 26, 19:53

Iš šulinio prispaustą žmogų šeštadienį traukę aukštalipiai: „Tikėjome, kad jis dar gyvas“

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams aukštalipiams dažnai tenka atlikti sudėtingus gelbėjimo darbus. Jie kviečiami tuomet, kai žmogaus gyvybei gresia pavojus, o prie pastato negali privažiuoti automobilinės kopėčios, dirbti ten, kur nepasiekia keltuvas, traukti žmones iš gilių šulinių arba įkritusius į kažkokias sunkiai pasiekiamas vietas.
Ugniagesiai aukštalipiai
Ugniagesiai aukštalipiai / PAGD nuotr.

Vieną sudėtingiausių ir didžiulio profesionalumo reikalaujančių darbų sostinės aukštalipiai atliko sausio 22-ą.

Tądien buvo gautas pranešimas, kad Vilniuje, Ukmergės gatvėje, paviršinių nuotekų kolektoriaus statybvietėje, vykdant vidinių klojinių demontavimo darbus, iš bokštelio, esančio statinio viduje, 18 metrų aukščio nukrito darbininkas, o ant jo užkrito dalis vidinių klojinių.

„Pirmieji į nelaimės į vietą atvyko Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos ugniagesiai gelbėtojai. Vienas jų nusileido į šulinį patikrinti, ar jame yra žmonių. Pamatęs, kad jame guli žmogus, paprašė iškviesti mūsų komandos ugniagesius aukštalipius“, – sakė tą dieną budėjęs 1-osios komandos pamainos vadas Mindaugas Matuzanis.

Gelbėti žmogaus netrukus atvyko 1-osios komandos, kuri specializuojasi atlikti aukštybinius darbus, aukštalipiai – skyrininkas David Urbanovič, ugniagesiai gelbėtojai Jaroslav Višnevski ir Lukas Strakšas. Ugniagesiai nusileido į šulinį.

„Žmogus nebuvo prispaustas, tačiau prie jo nebuvo galima prieiti, nes virš jo buvo užgriuvusios metalinės konstrukcijos, viduje gulėjo ir lopšys, iš kurio iškrito žmogus, – sakė J.Višnevski. – Tikėjome, kad jis dar gyvas. Mums reikėjo kuo skubiau sugalvoti, kaip stabilizuoti ir saugiai iškelti tą konstrukciją, kad ji neužgriūtų ant mūsų ir mes galėtume saugiai iškelti žmogų.

Pasitarus su viršuje buvusiais ugniagesiais ir operacijų vadovais buvo rastas sprendimas ir konstrukcija iškelta. Kai tai pavyko padaryti ir galėjome prieiti prie žmogaus, uždėjome jam kaklo įtvarą, stabilizavome ant neštuvų ir ugniagesiai jį iškėlė. Deja, greitosios pagalbos medikai konstatavo jauno vyro mirtį.“

Pasak 24-erių metų J.Višnevski, turinčio šešerių metų ugniagesio ir ketverių – aukštalipio patirtį, tokiose sudėtingose situacijose svarbiausia – kad kartu dirbantys ugniagesiai suprastų vienas kitą iš pusės žodžio.

„Ir šį kartą savo darbą atlikome tinkamai, tik labai gaila, kad neišgelbėjome to jauno žmogaus“, – sakė ugniagesys.

Staiga, matyt, pajudėjo kitos konstrukcijos, įvyko griūtis, jos kliudė lopšį ir žmogus iškrito iš jo.

Pamainos vado M.Matuzanio teigimu, tai buvo vienas sunkiausių gelbėjimo darbų pastaruoju metu:

„Gelbėjimo operacija užtruko apie 1,5 val. Prieš nelaimę darbininkas dirbo bokštelyje maždaug 20 metrų aukštyje, o įrenginys stovėjo viduje. Juo buvo ardomos konstrukcijos, skirtos betonavimui. Dalis jų jau buvo nuardytos, bet staiga, matyt, pajudėjo kitos konstrukcijos, įvyko griūtis, jos kliudė lopšį ir žmogus iškrito iš jo.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min