Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 02 08, 20:15

Iš Talino į Vilnių atskridusiame lėktuve išminuotojai ieškojo sprogmenų (papildyta 21.30 val.)

Vilniaus oro uoste pirmadienio vakarą kilo neįprasta sumaištis. Iš Talino atskridusiame lėktuve išminuotojai ieškojo sprogmenų, nuodugniai patikrinti visi nusileidusio orlaivio keleiviai. Lėktuvai tikrinami ir kituose miestuose. Dėl incidento sutriko bendrovės „Estonian Air“ skrydžiai.
„Estonian Air“ lėktuvas
„Estonian Air“ lėktuvas / „Scanpix“ nuotr.

Apie 19.25 val. Vilniaus oro uoste nusileidusį bendrovės „Estonian Air“ lėktuvą iš Talino pasitiko gausios pareigūnų pajėgos. Policijai gavo duomenų, kad lėktuvu gali būti gabenama 200 gramų trotilo, todėl oro uoste buvo įvestas planas „Skydas“.

Visi keleiviai buvo paprašyti eiti į Vilniaus oro uosto pastatą ir ten kiekvienas pagal sąrašą buvo patikrintas. Nė vienas keleivis sprogmenų neturėjo.

Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojai apžiūrėjo lėktuvą. Jo viduje sprogmenų irgi nerasta.

Apie 20.10 val. pareigūnai dar tikrino asmeninius keleivių daiktus ir kartu atskridusį bagažą.

Pareigūnai teigia, kad dėl šio incidento oro uostas nebuvo evakuotas.

Papildyta 20.25 val. Lėktuvo keleiviai portalui 15min.lt pranešė, kad juos planuojama išleisti į miestą tik 23 val. Iš visų keleivių atimti asmens dokumentai, draudžiama naudotis telefonais.

Papildyta 20.37 val.: 15min.lt šaltiniai teigia, kad keleivių, jų daiktų ir lėktuvo apžiūra baigta. Sprogmenų nerasta.

„Keleiviai netrukus bus išleisti į miestą. Nieko nerasta, nebėra pagrindo jų laikyti“, – teigia šaltiniai.

Nei oro uostas, nei policija oficialios informacijos apie šį įvykį kol neišplatino.

Papildyta 20.49 val.: Estijos naujienų portalas postimees.ee praneša, kad bendrovės „Estonian Air“ lėktuvuose sprogmenų ieškoma ne tik Vilniuje.

Pasak estų, sprogmenų ieškoma ir Talino oro uoste, vėluoja skrydžiai į Kopenhagą, Oslą, Stokholmą. Vienas lėktuvas, turėjęs skristi į Kopenhagą, ypač kruopščiai patikrintas.

Pasak keleivių, jau skrydžiui pasiruošęs lėktuvas buvo sustabdytas, iš jo paprašyti išlipti visi keleiviai, rankinį bagažą nurodyta palikti orlaivyje. Prie lėktuvo atvyko pareigūnai su tarnybiniais šunimis.

Postimees.ee praneša ir apie Vilniuje tikrinamą lėktuvą.

Estijos pareigūnai teigia,  kad tokių priemonių imtasi sulaukus grasinimų.

Papildyta 21.03 val.: Dėl šio incidento į Vilnių atskridęs estų lėktuvas skristi atgal vėluoja mažiausiai valandą.

Taip pat vėluoja daugiau bendrovės „Estinian Air“ skrydžių visame regione. Postimees.ee praneša, kad mažiausiai pusantros valandos atidėti šie bendrovės skrydžiai: Kopenhaga–Helsinkis–Talinas, Talinas–Helsinkis–Oslas, Talinas–Stokholmas–Talinas, Vilnius–Talinas ir Tartu–Stokholmas.

Papildyta 21.20 val. Kaip 15min.lt informavo Tarptautinio Vilniaus oro uosto komunikacijos vadovė Gabrielė  Vasiliauskaitė, pavojus atšauktas, lėktuve sprogmenų nerasta. Buvo kruopščiai patikrintas keleivių bagažas ir net autobusas, kuris vežė keleivius.

Lėktuvas 21.26 val. išskrido atgal į Taliną.

Papildyta 21.30 val. Kaip portalą 15min.lt informavo lėktuvu skridę keleiviai, negera nuojauta juos aplankė jau tuomet, kai prie lėktuvo keleivius pasitikęs autobusas nuvežė ne įprastu maršrutu, kaip visuomet, o į kitą patalpą. Ten iš keleivių buvo atimti asmens dokumentai.

Priežastis iš pradžių buvo paaiškinta lietuvių kalba, taigi ne visi dorai suprato, kas vyksta, nes lėktuvu skrido ir užsieniečių. Tačiau lėktuvo keleiviai pripažįsta, kad su jais buvo elgiamasi mandagiai. Vėliau paskleista žinia, kad tikrinami visi Estijos aviakompanijos reisai. Neva kažkas iš keleivių gali gabenti kažkokio sprogstamo skysčio.

Apie 21 val. keleiviai išleisti į miestą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min