Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 6d. 10:53

Iš tarnybos atleistas avariją girtas sukėlęs, iš įvykio vietos pasišalinęs ir girtumo patikrinimo vengęs Vilniaus policininkas

Vilniaus policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vilniaus policija

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vidaus tyrimų skyriuje atliktas tarnybinis patikrinimas dėl Vilniaus apskrities VPK Viešosios tvarkos valdybos Mobilios kuopos patrulio A.Č. veiksmų. Nustatyta, kad lapkričio 7 d. apie 0.28 val. A.Č., būdamas ne tarnybos metu, neuniformuotas, neblaivus vairuodamas nuosavą automobilį Vilniuje, Laisvės pr. ir Viršuliškių g. sankryžoje sukėlė eismo įvykį ir iš avarijos vietos pasišalino, palikęs savo automobilį.

Kaip rašoma Vilniaus policijos pranešime, vėliau A.Č. grįžo su drauge ir pirminės apklausos metu teigė, kad jo automobilį vairavo draugė. Pareigūnas atsisakė tikrintis blaivumą.

Be to, neblaivus vairuodamas jis turėjo tarnybinį šaunamąjį ginklą su šaudmenimis (jam buvo suteikta teisė tarnybinį ginklą nešiotis nuolat). Už pastarąjį teisės pažeidimą (ginklo, šaudmenų nešiojimas, gabenimas, kai tai daro neblaivus asmuo, kuriam nustatomas sunkus neblaivumo (girtumo) laipsnis, arba apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų svaigiųjų medžiagų asmuo, taip pat patikrinimo dėl neblaivumo (girtumo) ar apsvaigimo vengimas) A.Č. paskirta administracinė nuobauda – 500 litų bauda.

Šis sprendimas nebuvo nustatyta tvarka apskųstas.

Dėl eismo įvykio pareigūnui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas dėl kelių eismo taisyklių pažeidimą, sukėlusį kitų asmenų nežymų sveikatos sutrikdymą ir dėl kelių eismo taisyklių pažeidimą, „nulėmusį kitiems asmenims priklausančių transporto priemonių <...> sugadinimą (apgadinimą)“, pasitraukimą iš eismo įvykio, su kuriuo vairuotojas yra susijęs, vietos pažeidžiant Kelių eismo taisykles bei transporto priemonių vairavimą, esant neblaiviam, kai nustatomas vidutinis (nuo 1,51 iki 2,5 promilės) arba sunkus (nuo 2,51 promilės ir daugiau) neblaivumo (girtumo) laipsnis, neblaivumo patikrinimo vengimą, taip pat alkoholio vartojimas po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo.

Ši administracinė byla išsiųsta į teismą. Sprendimas byloje dar nepriimtas.

Aukščiau minėti A.Č. veiksmai įvertinti kaip policijos pareigūno vardo pažeminimas bei policijos pareigūno priesaikos sulaužymas, todėl už pareigūno vardo pažeminimą jis atleistas iš vidaus tarnybos.

Atleisto pareigūno vidaus tarnybos stažas – 9 m. 2 mėn. 4 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min