Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš teisėjų pinigų reikalavęs ir kitus nusikaltimus vykdęs vyras kalės 23 metus

Kauno tardymo izoliatorius
Aliaus Koroliovo nuotr. / Izoliatorius
Šaltinis: BNS
0
A A

Iš teisėjų pinigų reikalavęs ir kitus nusikaltimus vykdęs Lukas Dambrauskas už grotų praleis 23 metus.

Šią bausmę anksčiau 20 kartų teistam vyrui trečiadienį paskelbė Panevėžio apygardos teismas.

Alytaus pataisos namuose kalintis L.Dambrauskas į nuosprendžio paskelbimą Panevėžio apygardos teisme atvežtas nebuvo. Nuosprendį jis išklausė įkalinimo įstaigoje vaizdo konferenciniu ryšiu, pranešė teismas.

L.Dambrauskas pripažintas kaltu dėl turto prievartavimo iš kelių asmenų. Grasinančius laiškus, kuriuose buvo reikalaujama įvairių sumų, gavo dvi Utenos apylinkės prokuratūros prokurorės, Utenos rajono apylinkės teismo teisėjas ir to paties teismo teisėja.

Kaltinamasis reikalavo jam ir kitiems nuteistiesiems iš viso pervesti daugiau kaip 100 tūkst. eurų. Neįvykdžius nurodymų, grasino susidoroti su laiškų adresatais, jų šeimos nariais.

Duodamas parodymus L.Dambrauskas visiškai prisipažino dėl padarytų nusikaltimų, dėl jų gailėjosi. Tai teismas pripažino jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Tačiau kaltinamojo atsakomybę sunkina tai, kad jis nusikalto būdamas recidyvistas.

Už turto prievartavimą teismas skyrė L.Dambrauskas subendrintą 7 metų laisvės atėmimo bausmę, ji sumažinta vienu trečdaliu – iki 4 metų 8 mėnesių. Tačiau subendrinus šią bausmę su ankstesne 23 metų laisvės atėmimo bausme, galutinė bausmė L.Dambrauskui nepadidėjo – pataisos namuose jis turės praleisti 23 metus.

Bausmių bendrinimo taisyklės numato, kad tuo atveju, jei kaltinamasis padarė nusikaltimą, už kurį yra teisiamas, dar iki ankstesnio nuosprendžio paskelbimo ir jam buvo skirta didesnė nei 20 metų laisvės atėmimo bausmė, griežtesnė galutinė bausmė jam nebegali būti skiriama.

Pernai gruodį Šiaulių apygardos teismas L.Dambrauską pripažino reikalavus pinigų iš Panevėžio teisėjos. Bylos duomenimis, 2015 metų rugpjūtį, būdamas Panevėžio policijos areštinėje, padiktavo laiško tekstą kitam suimtajam ir jį pasirašė. Laiške buvo rašoma, kad viena Panevėžio teisėja jam turi į sąskaitą pervesti 5 tūkst. eurų. Kitiems suimtiesiems nurodyta pervesti po 2, 4, 6 tūkst. eurų. Reikalavimą nurodyta įvykdyti per 10 dienų.

Už turto prievartavimą iš teisėjų L.Dambrauskas buvo teisiamas ir anksčiau – iš Pakruojo teisėjos jis reikalavo 16 tūkst. eurų.

27 metų vyras anksčiau buvo teistas už vagystes, plėšimą, sukčiavimą, seksualinį prievartavimą ir kitus nusikaltimus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min