Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Trakų rajone esančių globos namų pabėgusios nepilnametės rastos apsirūkiusių jaunuolių draugijoje

Kanapės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kanapės
Šaltinis: 15min
0
A A

Šių metų spalio 24 d. į Lentvaryje dirbančius Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnus kreipėsi Lentvario vaikų globos namų direktorė, prašydama padėti surasti spalio 23 d. iš globos namų išėjusias ir nesugrįžusias nepilnametes D.A. (gimusi 1997 m.) ir I.R. (gimusi 1996 m.).

Kaip rašoma Vilniaus apskrities VPK pranešime, policijos pareigūnai nutarė patikrinti vieną gyvenamąjį namą, esantį Dzūkų gatvėje. Nuojauta pareigūnų nenuvylė – šalia gyvenamojo pastato esančiame priestate, kambaryje buvo aptiktos ieškomos nepilnametės.

kartu su nepilnametėmis buvo dar du jaunuoliai – policijai gerai žinomas T.S. (gim. 1994 m.) ir D.B. (gim. 1996 m.).

Kambaryje ant stalo stovėjo tušti alaus buteliai, apypilnis butelis degtinės. Atidžiau apžiūrėję kambarį, policijos pareigūnai aptiko ir tuščią plastikinį maišelį nuo, kaip įtariama, narkotinių medžiagų.

Visi keturi jaunuoliai buvo pristatyti į policiją. Vaikinai netruko prisipažinti, kad praeitos dienos vakare rūkė kanapes ir gėrė alkoholį. Už neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimą be gydytojo paskyrimo jiems buvo surašyti administraciniai teisės pažeidimo protokolai.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato pareigūnai šiai metais ypatingai didelį dėmesį skyrė veiklai neteisėtos narkotinių (psichotropinių) medžiagų apyvartos tyrimo ir užkardymo srityje. Buvo organizuojamos bendros prevencinės priemonės kartu su Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimo centro Kinologijos valdybos pareigūnais su tarnybiniu šunimi, atidžiau tikrinami automobiliai, juos vairuojantys asmenys, atliekamos automobilių, asmenų daiktų apžiūros, renkama, kaupiama ir tikrinama operatyvinė informacija, atliekamos kratos.

Per devynis šių metų mėnesius pareigūnai nustatė net 46 asmenis, kuriems už neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų įgijimą ar laikymą nedideliais kiekiais arba narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimą be gydytojo paskyrimo buvo surašyti administraciniai teisės pažeidimo protokolai. Pernai per tą patį laikotarpį buvo surašytas tik vienas toks protokolas. Pradėta 15 ikiteisminių tyrimų dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis (2011 m. 9 mėn. - 4), iš jų 10 bylų perduota teisminiam nagrinėjimui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min