Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Užsieniečių registracijos centro mėgino pabėgti nelegalas gruzinas

Užsieniečių registravimo centras
VSAT nuotr. / Užsieniečių registravimo centras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sekmadienį vėlai vakare iš Pabradėje esančio Užsieniečių registracijos centro (URC) mėgino pabėgti čia laikinai apgyvendintas Gruzijos pilietis.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, teritorijos perimetrą saugantys VSAT pareigūnai pastebėjo, kaip iš pastato, kuriame gyvena šalyje sulaikyti nelegalai, antrojo aukšto iššoko vyras.

Bėglį čia pat sulaikė pasieniečiai. Paaiškėjo, kad šokdamas pro langą vyras susižeidė. Gruzinas su konvojumi buvo pristatytas į Vilniaus Raudono Kryžiaus ligoninę. Čia užsieniečiui buvo nustatytas rankos lūžis. Ją sutvarsčius ir sugipsavus, vyrą pasieniečiai vėl parvežė į URC.

Pasieniečiai toliau aiškinasi įvykio aplinkybes.

37 metų Gruzijos pilietis į Užsieniečių registracijos centrą buvo pristatytas ir čia laikinai apgyvendintas nuo šių metų pradžios. Praėjusių metų rudenį vyras legaliai atvyko į Lietuvą, tačiau šalyje išbuvo ilgiau nei leidžia jo turėta viza. Gruzinas nepaisė Migracijos tarnybos įpareigojimo išvykti iš Lietuvos per nustatytą laiką, todėl buvo sulaikytas sostinėje ir teismo sprendimu apgyvendintas URC.

Šiuo metu URC apgyvendinti 163 prieglobsčio prašytojai ir nelegalūs imigrantai.

URC yra specializuotas VSAT padalinys, skirtas laikyti įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nustatytais pagrindais sulaikytus užsieniečius ir teismo arba Migracijos departamento sprendimu laikinai apgyvendinti prieglobsčio prašytojus. URC dirbantys pasieniečiai atlieka tyrimus dėl užsieniečių asmens tapatybės, atvykimo į Lietuvą aplinkybių, tvarko jų apskaitą ir vykdo užsieniečių grąžinimą bei išsiuntimą iš Lietuvos.

URC yra vienintelė įstaiga Lietuvoje, skirta apgyvendinti prieglobsčio prašytojus jų prašymo dėl prieglobsčio nagrinėjimo metu bei laikyti sulaikytus nelegalius imigrantus ilgiau nei 48 val., siekiant išsiųsti juos iš Lietuvos.

Komentarai
Temos Pabradė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min