Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Vilniaus valdyto tarptautinio sekso paslaugų verslo byloje linksniuojama ir Lady Gaga

Teisme
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Kaltinamoji Kristina Šuvalskytė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto apylinkės teismas nagrinėja bylą, kurioje dėl pelnymosi iš kitų asmenų prostitucijos kaltinami Donatas Dirvanauskas, jo artima draugė Kristina Šuvalskytė ir Agnė Vanagienė. Baudžiamasis procesas atskleidė spalvingus ir skandalingus iš Lietuvos valdyto tarptautinio sekso paslaugų verslo užkulisius.

Trečiadienio popietę teismas Vilniuje nagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Donatas Dirvanauskas, jo artima draugė Kristina Šuvalskytė ir Agnė Vanagienė kaltinami išnaudoję daugiau nei pusšimtį Lietuvos merginų Vakarų Europoje klestėjusiam sekso paslaugų verslui.

Prostitucijai išnaudotos merginos šioje byloje formaliai laikomos ir liudytojomis, ir nukentėjusiomis, tačiau realiai niekam pretenzijų jos neturi.

Atvirkščiai – savo kūnais prekiavusios damos yra dėkingos prostitucijos verslo organizatoriams, padėjusiems joms „lengvai“ užsidirbti didžiulis pinigus.

photos.com/Britai tkisi imtis ryžtingesnių priemonių prostitucijai kontroliuoti
Asociatyvinė iliustracija

Pralobo ir D.Dirvanauskas su K.Šuvalskyte – iš nešvaraus verslo pora galėjo gauti mažiausiai milijoną litų pajamų.

Beje, žodis „lengvai“ kabutėse rašomas neatsitiktinai: pačios merginos neslėpė, kad teikti seksualines paslaugas vyrams Italijos, Graikijos, Prancūzijos ir kitų Europos valstybių viešbučiuose yra ne tik pelninga, bet ir alinanti, o kartais netgi pavojinga veikla.

„Kodėl Graikijoje dirbote tik dvi savaites?“, – trumpa vienos merginos sekso „komandiruotės“ trukmė nustebino bylą nagrinėjančią teisėją Irmą Randakevičienę.

„Morališkai ir fiziologiškai sunku daugiau pabūti“, – atviravo trečiadienį teismui liudijusi viena iš daugelio išnaudotų merginų Olga M.

Fotosesijose – Lady Gaga stilius

Daugelis merginų pasakojo, kad pasiūlymų praturtėti sulaukdavo internete. Toms, kurios sutikdavo, pirmiausiai reikėdavo ryžtis erotinei fotosesijai.

„Būdavo geros, brangios nuotraukos. Kiek žinau, kitoms merginos ta fotosesija 2 000 litų kainuodavo, bet man padarydavo nemokamai“, – teisme pasakojo liudytoja Simona V.

Kuo ji nusipelnydavo paslaugos už dyką, sakė nežinanti.

Bylą nagrinėjanti teisėja norėjo smulkesnės informacijos, kaip atrodydavo fotosesijos rezultatai: „Kaip jūs ten apsirengusios?“ 

„Kaip Lady Gaga!“, – trumpai drūtai apibūdino liudytoja.

Martyno Siruso nuotr./Lady Gagos koncertas Vilniaus Vingio parke
Martyno Siruso nuotr./Lady Gagos koncertas Vilniaus Vingio parke

Teisėja leido suprasti, kad šiuolaikinė populiarioji kultūra jai nėra kaip tamsus miškas. „Matote, jinai labai įvairiai būna apsirengusi, ta Lady Gaga“, – replikavo posėdžio šeimininkė.

„Su korsetais, ilgi dirbtiniai plaukai. Vulgariai taip“, – smulkiau apibūdino Simona.

Vėliau nuotraukos būdavo dedamos į vadinamojo eskorto paslaugų tinklalapius internete. Klientai galėdavo išsirinkti patikusią merginą. Prie nuotraukų būdavo santrumpomis nurodoma, kokias konkrečiai sekso paslaugas teikia konkreti palydovė. Tiesa, merginos minėjo, kad šie paslaugų sąrašai nebūtinai atitikdavo tikrovę. Tiesa yra tik tai, kad, pavyzdžiui, analiniu seksu užsiimti sutikdavusi prostitutė per pasimatymą su klientu papildomai užsidirbdavo 100 eurų.

Valanda – iki 300 eurų

Liudijusios merginos minėjo, kad kaltinamasis D.Dirvanauskas parūpindavo joms lėktuvo bilietus.

Užsienyje įsikūrusios viešbutyje, jos palaikydavo ryšį su klientais per vadinamąją telefonistę – Karinos vardu prisistatydavusią administratorę. 

Karina atsiųsdavo žinutes, kelintą valandą ateis klientas.

Iš Lietuvos atsiųstos sekso bitutės už savo paslaugas be tabu imdavo iš klientų nuo 200 iki 300 eurų per valandą.

Liudytoja Danutė Š. minėjo, kad Prancūzijoje per parą paprastai aptarnaudavo nuo 3 iki 6 klientų.

Kelių savaičių uždarbis būdavo skaičiuojamas dešimtimis tūkstančių eurų.

Prostitutei būdavo kartojama, kad jos uždarbis tiesiogiai priklausys nuo nuolankumo, paklusnumo klientui.

Pagal susitarimą su sekso verslo organizatoriais, pusė sumos visada būdavo siunčiama D.Dirvanauskui, likę pinigai tekdavo prostitutei. Tačiau ji turėdavo ir papildomų išlaidų: reikėdavo pasidalyti nuotraukoms, bilietams, viešbučiams išleistus pinigus.

Vietoj duoklės – galimybė apiplėšti

Trečiadienį teismas pagarsino užsienyje dabar gyvenančios, todėl į posėdžius Vilniuje atvykti nežadančios buvusios prostitutės Silvijos P. parodymus.

Be kita ko, ikiteisminio tyrimo metu mergina minėjo, kad kaltinamasis D.Dirvanauskas būdavo priverstas mokėti duoklę nusikalstamo pasaulio atstovams, tačiau tai darydavo nenoriai. Todėl jis esą elgdavosi itin ciniškai: sulaukęs, kol mergina persiųs jam pusę uždirbtų pinigų, reketininkams suteneris nurodydavo, kur apsistojusi prostitutė. Pas ją būdavo siunčiami smogikai, kurie tiesiog atimdavo pinigus.

Silvijai D.Dirvanauskas esą patarė, kad tėvams ir draugui sakytų, jog į užsienį vyksta dirbti modeliu. Merginai būdavo kartojama, kad jos darbo rezultatai, t.y. uždarbis tiesiogiai priklausys nuo nuolankumo, paklusnumo klientui. 

Taip pat Silvija yra pasakojusi apie tai, kaip nenoriai D.Dirvanauskas sutiko paleisti ją iš prostitucijos verslo. Dirbti toliau mergina būdavo verčiama psichologine prievarta, grasinimais apie fizinį susidorojimą.

Silvijos draugas sykį nutarė susitikti su Donatu akis į akį, kad įtikintų jį nebespausti merginos. Akistata baigėsi taikliais D.Dirvanausko šūviais. Tačiau byla dėl sužalojimų išspręsta susitaikymu.

Paklaustas nuomonės apie užfiksuotą Silvijos P. liudijimą, kaltinamasis atsakė vienu žodžiu „Nesąmonė!“

Kad apklaustos merginos teiginiai neatitinka tikrovės, tikino ir abi kaltinamosios. Ir K.Šuvalskytė, ir A.Vanagienė apskritai kategoriškai neigia šioje byloje joms pareikštus kaltinimus. Tuo tarpu D.Dirvanauskas juos pripažįsta iš dalies. Savo paaiškinimus teismui visi trys kaltinamieji žada duoti proceso pabaigoje, po visų liudytojų ir nukentėjusiųjų apklausų.

Šioje byloje ateinantį rudenį numatoma surengti dar mažiausiai du tris posėdžius. Tikimasi prisišaukti į teismą po visą pasaulį išsibarsčiusias liudytojas, nukentėjusiąsias.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas organizavo ar vadovavo prostitucijai arba gabeno asmenį šio sutikimu prostitucijai į Lietuvos Respubliką ar iš Lietuvos Respublikos, baudžiamas laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min