Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išaiškintas Europoje vogtų brangių dviračių realizavimo tinklas

Dviračiai garaže
Vilniaus apskrities VPK nuotr. / Dviračiai garaže
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo mėnesio pradžioje Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo tirti užsienyje vogtų dviračių realizavimo Lietuvoje bylą. Įtarimai pareikšti dviem vilniečiams ir vienam kauniečiui.

Rugsėjo mėnesio pradžioje Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ir realizavimo.

Pareigūnai gavo duomenų, kad š.m. liepą Norvegijoje buvo apvogtas Vokietijos pilietis, iš jo buvo pagrobti du dviračiai, kurių vertė apie 5000 eurų. Buvo nustatyta, kad dviračiai parduoti Vilniuje, skelbia Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus tyrėjai sulaikė ir pareiškė įtarimus dviem vilniečiams ir vienam kauniečiui. Vienas pavogtų dviračių buvo surastas ir grąžintas teisėtam savininkui – vokiečiui. Nustatyta, kad kitas dviratis buvo parduotas ir iškeliavo į Lenkiją, jo dabar ieškoma.

Šio tyrimo metu Vilniuje, Mėnulio g., buvo aptiktas garažas, kuriame pareigūnai surado ir paėmė 21 dviratį. Iš viso iš apyvartos išimta 24 dviračiai. Įtariama, kad visi šie dviračiai vogti įvairiose Europos valstybėse ir realizuojami Lietuvoje. Paimtų dviračių bendra rinkos vertė – apie 100 000 litų.

Įtariama, kad dviračių vagystes Norvegijoje ir kitose Europos valstybėse įvykdė Lietuvos gyventojai, vėliau vogti dviračiai atkeliaudavo į Lietuvą ir buvo parduodami ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje ir Latvijoje.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato jog, tas, kas įgijo, naudojosi arba realizavo didelės vertės turtą žinodamas, kad tas turtas gautas nusikalstamu būdu, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

VIDEO: Europoje vogti brangūs dviračiai atkeliaudavo į Lietuvą
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min