Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 8d. 15:23

Išaiškintas kontrabandinėmis cigaretėmis disponavęs asmuo

Byla
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Byla
Kauno apygardos prokuratūra, bendradarbiaudama su Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnais, baigė ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje dėl specialiomis lietuviškomis banderolės nepaženklintų cigarečių gabenimo ir laikymo. Šios nusikalstamos veikos padarymu apygardos Antrojo skyriaus prokuroras Dainius Simonavičius kaltina 56 m. M. N., kuriam prieš teismą reikės stoti jau devintąjį kartą, praneša Generalinė prokuratūra.

„Tirdami tokio pobūdžio nusikalstamas veikas, stengiamės tai padaryti per kuo trumpesnį laiką, nes tos prekės, kurios rinkoje realizuojamos be lietuviškų banderolių turi neigiamos įtakos ne tik žmogui, bet ir valstybės ekonomikai“, – sako ikiteisminiam tyrimui vadovavęs D. Simonavičius.

Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas praėjusių metų pavasarį, kai kratą viename iš Kauno garažų atlikę pareigūnai aptiko 19500 cigarečių pakelių „Jing Ling“, kurios buvo pažymėtos Rusijos Federacijos banderolėmis. Taip pat nustatyta, kad cigaretės viršijo nustatytą akcizais apmokestinamų prekių 250 MGL vertės sumą – bendra jų suma buvo didesnė nei 93 tūkst. litų.

Pasak prokuroro, baudžiamojoje byloje atsakomybę lengvinančia aplinkybe laikoma tai, kad M. N. pats atvyko į policijos komisariatą ir prisipažino neteisėtai disponavęs cigaretėmis.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas pažeisdamas nustatytą tvarką įgijo, laikė, gabeno, siuntė, naudojo ar realizavo akcizais apmokestinamas prekes, kurių vertė viršija 250 MGL dydžio sumą, baudžiamas laisvės atėmimu iki septynerių metų.

Prokuroras pastebi, kad šalyje kontrabandos rodikliai kasmet didėja, nes, pavyzdžiui, 2008 m. Lietuvoje užregistruotos 108 nusikalstamos veikos, tuo tarpu praėjusiais metais – 138. Prokuroras taip pat pažymi, kad šių veikų ištyrimas praėjusiais metais pagerėjo beveik 2 proc.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min