Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 25d. 10:35 , Atnaujinta: 2020 spalio 25d. 16:48

Išankstinio balsavimo metu pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai, susiję su rinkimais

Balsavimas antrame Seimo rinkimų ture
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Balsavimas antrame Seimo rinkimų ture

Sekmadienį vykstant antrajam Seimo rinkimų turui ir lietuviams grįžtant prie balsadėžių, Policijos departamentas pranešė, išankstinio balsavimo metu sulaukęs 57 pranešimų, susijusių su rinkimais.

Šiandien, rinkimų diena, gauti 22 pranešimai (daugiausiai – iš Vilniaus apskrities), ikiteisminių tyrimų nepradėta.

Išankstinio balsavimo metu, nuo spalio 19 dienos 7 valandos iki spalio 25 dienos 16 valandos policija gavo 57 pranešimus, susijusius su rinkimais. Daugiausiai pranešimų gauta iš Vilniaus apskrities – 26, ir Tauragės apskrities – 9.

Per šį laikotarpį pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai.

Kaip BNS sekmadienį sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, abu ikiteisminiai tyrimai pradėti pirmadienį, vienas jų – dėl bandymo įsilaužti į balsavimui iš anksto skirtą vagonėlį sostinės Lukiškių aikštėje. Antrojo ikiteisminio tyrimo aplinkybių policija kol kas nedetalizuoja.

Daugiausiai pranešimų gauta dėl neleistinos agitacijos, dėl įtartinų asmenų ar automobilių prie rinkiminių apylinkių, galimo rinkėjų papirkinėjimo.

Dėl kai kurios gautos informacijos yra renkama papildoma medžiaga, tikslinamos aplinkybės, – praneša Policijos departamentas.

Kaip BNS teigė R.Matonis, sekmadienį vykstant balsavimui antrajame Seimo rinkimų ture, taip pat jau gauta pranešimų, informacija tikslinama.

„Baltosios pirštinės“: užfiksuoti galimo rinkėjų papirkimo atvejai

Nuo 7 valandos ryto prasidėjusį antrojo Seimo rinkimų turo balsavimą stebi šimtai nepriklausomų visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ stebėtojų. Per pirmąsias keturias balsavimo valandas aplankyta 90 rinkimų apylinkių ir sulaukta virš 20 rinkėjų pranešimų apie galimus pažeidimus. Stebėtojai jau penkis kartus kreipėsi į Lietuvos policiją dėl galimo rinkėjų papirkimo ir pavėžėjimo atvejų Vilniaus regione, – pranešimu spaudai informuoja „Baltosios pirštinės“.

Rinkimų stebėtojai apylinkėse pastebėjo netaisyklingai užplombuotų balsadėžių, ne visur rinkimų komisijų nariai naudoja asmens duomenų apsaugą užtikrinančius rinkėjų sąrašų antdėklus, rinkėjai ne po vieną eina į balsavimo kabinas, taip pat nemažai atvejų, kur apylinkėse neatsakingai dėvimos ar nedėvimos asmens apsaugos priemonės.

Stebėtojai renka informaciją, ar apylinkės yra pritaikytos fizinę negalią turintiems asmenims. Nepritaikytų apylinkių – bent ketvirtadalis, o detali informacija apie jas bus perduota Lietuvos negalios organizacijų forumui.

Neįgaliesiems nepritaikytų apylinkių – bent ketvirtadalis.

Piliečiai rinkimų savaitgalį praneša ir apie agitacijos draudimo pažeidimus. Užfiksuoti atvejai, kai dalijamasi politine reklama socialiniuose tinkluose. Svarbu atkreipti dėmesį, kad išorinė politinė reklama, pakabinta iki agitacijos draudimo laikotarpio, gali likti ir jo metu – dažnai piliečiai nepagrįstai praneša apie didžiuosius lauko stendus, kurie gali kabėti ir rinkimų dieną.

Iš anksto balsavo beveik dešimtadalis rinkėjų

Išankstinis balsavimas antrajame Seimo rinkimų ture vyko nuo pirmadienio iki ketvirtadienio. Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Raseiniuose buvo sudaryta galimybė atvykus automobiliu balsuoti mobiliajame punkte saviizoliacijoje esantiems rinkėjams. Penktadienį ir šeštadienį vyko balsavimas namuose.

Antrajame Seimo rinkimų ture iš anksto ir namuose balsavo beveik dešimtadalis – 226 tūkst. 609 arba 9,81 proc. šalies rinkėjų.

Per antrąjį Seimo rinkimų turą renkami 68 parlamentarai vienmandatėse apygardose. Trys jau išrinkti per pirmąjį turą. Dar 70 politikų į parlamentą pateko pagal partijų sąrašus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min