Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išardytas narkotikų platintojų lizdas Klaipėdoje: platintojams skirtos bausmės ir įkalinimas

Pareigūnai sudavė skaudų smūgį romų tautybės narkotikų platintojams Klaipėdos Žvejybos rajone.
Klaipėdos apskrities VPK nuotr. / Pareigūnai sudavė skaudų smūgį romų tautybės narkotikų platintojams Klaipėdos Žvejybos rajone.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdoje pareigūnai baigė tyrimą dėl narkotikų platinimo vadinamajame Žvejybos uosto rajone. Narkotikus daugiausiai platindavo romų tautybės moterys, į nusikaltimą buvo įtraukti ir vaikai.

Uotamiesčio teisėsaugininkai kompleksinį tyrimą dėl kvaišalų platinimo daugiabutyje Klaipėdoje, Minijos g., pradėjo įvertinę kriminalinės žvalgybos metu gautus duomenis, taip pat reaguodami į atsakingų institucijų ir Klaipėdos miesto gyventojų pranešimus bei skundus. Teisėsaugininkų duomenimis, užfiksuoti mirtini apsinuodijimai narkotikais, įsigytais šiame daugiabutyje.

Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Sulaikyti narkotikų platintojai
Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Sulaikyti narkotikų platintojai

Nustatyta, kad narkotikus daugiabutyje platino niekur nedirbančios, ne kartą už vagystes, disponavimą nusikalstamu būdu gautu turtu, neteisėtą disponavimą narkotikais teistos, taip pat administracinėmis nuobaudomis baustos romų tautybės moterys.

VIDEO: Klaipėdoje baigtas tyrimas dėl narkotinių medžiagų platinimo

2016 m. kovo mėn. pradžioje „Žvejybos uosto“ rajone atlikta stambi policijos operacija. Pareigūnams talkino Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės kinologai su tarnybiniais šunimis bei Klaipėdos savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai.

Pas įtariamuosius rasta įvairių narkotikų ir psichotropinių vaistų. Pas vienos įtariamosios nepilnametę dukrą aptikti 27 parduoti paruošti lankstinukai su heroinu. Narkotikai buvo platinami sulaikytųjų mažamečių ir nepilnamečių vaikų akivaizdoje.

Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Sulaikyti narkotikų platintojai Klaipėdoje
Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Sulaikyti narkotikų platintojai Klaipėdoje

Buvo sulaikytos ne tik kvaišalų platintojos, bet ir dešimtys narkotikų vartotojų. Į Klaipėdos apskrities VPK areštinę uždarytos keturios moterys, vėliau joms buvo paskirta kardomoji priemonė – suėmimas. Dar vienai 1979 metais gimusiai nėščiajai ir 3 metais už ją vyresnei įtariamosioms buvo paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

Tęsiant tyrimą 2016 m. kovo mėn. pabaigoje KPONTV pareigūnai sustabdė automobilį, kuriuo važiavo romų tautybės sugyventiniai su dviem mažamečiais vaikais. Kratų metu pas sulaikytąją buvo rasti narkotikai ir psichotropiniai vaistai. Įtariamoji buvo suimta, o jos vaikai perduoti Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistams.

2016 m. balandžio mėn. tyrėjai pakartotinai atliko kratą Minijos g. daugiabutyje, kovo mėn. suėmimo išvengusios įtariamosios bute. Pas romų tautybės 1976 metais gimusią klaipėdietę rasta heroino.

2016 m. gegužės mėn. buvo gauta duomenų, kad moteris nenutraukė savo nusikalstamos veikos ir toliau platino narkotikus, todėl jai buvo paskirta griežčiausia kardomoji priemonė.

Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Sulaikyti narkotikų platintojai Klaipėdoje
Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Sulaikyti narkotikų platintojai Klaipėdoje

Viso tyrimo metu buvo užbaigtos dvi daugiaepizodinės baudžiamosios bylos. Dar du ikiteisminiai tyrimai buvo išskirti į atskirus tyrimus ir užbaigti supaprastinto proceso tvarka. Baudžiamojon atsakomybėn patraukta 13 kaltinamųjų, iš jų 8 – už heroino, taip pat ir dideliais kiekiais, platinimą.

2016 m. rugpjūčio mėn. Klaipėdos miesto apylinkės teismas paskelbė apkaltinamuosius nuosprendžius. Narkotikų platintojoms paskirtos skirtingos pagal griežtumą kriminalinės bausmės – nuo baudos, atidėto laisvės atėmimo iki terminuoto laisvės atėmimo pataisos namuose. Griežčiausia paskirta bausmė – 6 m. laisvės atėmimo.

Uostamiesčio policijos pareigūnai ir toliau vykdys kompleksinius tyrimo veiksmus užkardant, atskleidžiant bei tiriant neteisėtą narkotikų apyvartą.

KPONTV dėkoja neabejingiems klaipėdiečiams, suteikusiems vertingos informacijos apie jiems žinomas narkotikų platinimo vietas, taip pat Klaipėdos savivaldybės administracijai už aktyvų bendradarbiavimą tyrimo metu.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti baudžiama laisvės atėmimu nuo 2 iki 15 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min