Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išgėrusiam ir po Vilnių be teisių su „britva“ laksčiusiam jaunuoliui – teismo bausmė

Įvykio vietoje
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: motociklas
Šaltinis: 15min
0
A A

Atgailavusiam jaunam motociklininkui teismas skyrė tik 4 500 litų baudą. Oficialiai uždrausti jam bent tam tikrą laiką vairuoti motociklą nėra galimybės, nes „britvininkas“ vairuotojo pažymėjimo nėra įgijęs. Atvirkščiai – teismo skirta nuobauda jam nėra kliūtis pagal nustatytą tvarką įgyti motociklininko pažymėjimą ir netrukus vėl apsižergti savąjį plieno žirgą.

Formalumai – ne esmė. Svarbiausia turėti greitą sportišką motociklą. Taip bent anksčiau mąstė Ignas P.Š. (gim. 1988 m.), lakstęs po Vilnių ne tik be vairuotojo pažymėjimo, bet ir lengvai apsvaigęs.

Susimąstyti ir atgailauti jaunuolį privertė tik gresianti teismo bausmė. Tiesa, nors jo nuoširdų prisipažinimą dėl padarytų KET pažeidimų Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas pripažino lengvinančia aplinkybe, teisėjas Antanas Virbalas jam skyrė solidžią baudą.

Už vairavimą išgėrus Ignas būtų netekęs ir vairuotojo pažymėjimo, tačiau tai jam negrėsė – tokio dokumento jis neturi. Beteisio motociklininko padėtis palanki ir tuo aspektu, jog teismo skirta nuobauda neužkerta jam kelio pagal nustatytą tvarką įgyti motociklininko pažymėjimą ir netrukus vėl apsižergti savąjį plieno žirgą.

Bylos duomenimis, Ignas sostinės policijos pareigūnams įkliuvo du sykius.

Gegužės 20 dieną jį sulaikė Lizdeikos gatvėje. Paaiškėjo, kad motociklą „Kawasaki“ jis vairuoja be teisių.Buvo agresyvus, bandė išvengti sulaikymo, kabintis už policininkų uniformų.

Netrukus, birželio 4-osios naktį, 00.05 val., jis sustabdytas Konstitucijos prospekte, jam nustatytas lengvas (0,52 promilės) alkoholio girtumas. Maža to, kelių erelis nepateikė pareigūnams privalomojo civilinės atsakomybės draudimo poliso.

Be to, kaip rašoma teismo nutarime skirti baudą, tą naktį Ignas nevykdė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų, buvo agresyvus, bandė išvengti sulaikymo, kabintis už policininkų uniformų.

Teismas nubaudė Igną ir už pasipriešinimą pareigūnams, ir už neatsakingą „Kawasaki“ vairavimą, subendrindamas nuobaudas ir skirdamas bendrą 4 500 litų baudą. Šį teismo nutarimą administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo turi teisę per 20 dienų skųsti aukštesnės instancijos Vilniaus apygardos teismui.

15min.lt ne sykį pasakojo pamokančias istorijas, kaip skaudžiai greičio mėgėjams ir aplinkiniams gali baigtis beatodairiškas dviračių transporto priemonių vairavimas (žr. susijusius straipsnius).

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Igno atgaila ir prisipažinimas teisme buvo įvertintas kaip lengvinanti aplinkybė.
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Igno atgaila ir prisipažinimas teisme buvo įvertinti kaip lengvinanti aplinkybė.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min