Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 12d. 20:00

Įsilaužėliui Alytaus rajone koją pakišo priklausomybė cigaretėms: kalės 2 metus

Rūkalai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rūkalai

Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmuose vasario 7 d. paskelbtas nuosprendis visuomenės susidomėjimą sukėlusioje baudžiamojoje byloje, kurioje vyriškis pripažintas kaltu dėl įsilaužimo į svetimą patalpą ir įvykdytos vagystės.

2018 m. gegužės 26 d. nukentėjusysis kreipėsi į Alytaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą dėl to, kad atvykęs į savo sodybą, esančią Alytaus rajone, pastebėjo išlaužtas ūkinio pastato duris ir pasigedo ūkiniame pastate buvusių daiktų, praneša Alytaus apylinkės teismas.

Atvykusiems pareigūnams apžiūrint įvykio vietą, nukentėjusysis pamatė ant ūkinio pastato grindų sutryptą cigaretės nuorūką, ją parodė policijos pareigūnams ir paaiškino, kad jo namuose niekas nerūko, todėl gali būti, kad nuorūką bus palikęs asmuo, kuris ir pagrobė daiktus.

Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimo centro biologinių tyrimų specialistams atlikus DNR tyrimą, nustatyta, kad ant cigaretės nuorūkos, paimtos apžiūrint įvykio vietą, rastų žmogaus biologinių pėdsakų genotipas sutampa su kaltinamojo Karolio Goštauto genotipu.

Bylos duomenimis, K.Goštautas savo kaltę pripažino ir nurodė, kad 2018 m. gegužės 24 d., išlaužęs ūkinio pastato medinės konstrukcijos dalį, įsibrovė į patalpą ir pagrobė svetimą turtą: trimerį, savaeigę žoliapjovę, benzininį pjūklą bei kitus ūkinės paskirties daiktus.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į kaltinamojo asmenybę ir atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes – kaltinamasis visiškai pripažino kaltę, dėl savo poelgio gailisi, tačiau K.Goštautas nusikalto jau ne pirmą kartą, jis anksčiau buvo aštuonis kartus teistas už tyčinius nusikaltimus nuosavybei, teistumas neišnykęs, kaltinamasis taip pat eilę kartų baustas administracinėmis nuobaudomis už įvairius nusižengimus ir jam paskirtų baudų nemokėjo.

Atsižvelgiant į minėtas aplinkybes, teismas vyrą pripažino kaltu padarius nusikaltimą ir paskyrė jam dvejų metų laisvės atėmimo bausmę bei priteisė draudimo bendrovei 453,38 Eur turtinę žalą.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.

Temos: 1 Vagystė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min