TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

​Įsilaužti į nelegalią degalinę Nemėžyje mokesčių inspektoriams padėjo ugniagesiai

Nelegali degalinė
Vilniaus apskrities VMI nuotr. / Nelegalią degalinę šturmavo ugniagesiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Nustatant nelegalią transporto įmonės degalinę Nemėžyje tikrintojams prireikė ir ugniagesių pagalbos. Bendrovės darbuotojams nesutikus bendradarbiauti ir sudaryti sąlygas apžiūrėti nuomojamą sandėlį, pareigūnai kreipėsi pagalbos į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnus.

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) informuoja, kad kartu su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Vilniaus apskrities VPK) pareigūnais operatyvaus patikrinimo metu nustatė tris nelegalias degalines, kuriose buvo prekiaujama, kaip manoma, kontrabandiniais degalais.

Norėdami išsiaiškinti, ar sandėlio tipo patalpose veikia nelegali degalinė, Vilniaus AVMI darbuotojai ir Vilniaus apskrities VPK Nusikaltimų tyrimų valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimų skyriaus pareigūnai apsilankė vienos transporto bendrovės biure. Vyr. buhalterė ir transporto dispečeris atsisakė bendradarbiauti ir tvirtino, kad apie jokį sandėlį nežino ir raktų neturi. Vėliau pripažino, kad raktus nuo sandėlio turi bendrovės direktorius, neva išvykęs į Latviją. Paprašius direktoriaus telefono, darbuotojai tvirtino, kad numerio nežino.

Bendrovės darbuotojams nesutikus bendradarbiauti ir sudaryti sąlygas apžiūrėti nuomojamą sandėlį, policijos pareigūnai kreipėsi pagalbos į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnus.

Pareigūnams nupjovus spyną, nustatyta, kad viduje įrengtos 2 plastikinės talpyklos su pilstymo įranga, kuriose laikoma 900 litrų skysčio, skleidžiančio dyzelinių degalų kvapą.

Vyr. buhalterė ir transporto dispečeris atsisakė dalyvauti atidarant sandėlį. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnams nupjovus spyną, nustatyta, kad viduje įrengtos 2 plastikinės talpyklos su pilstymo įranga, kuriose laikoma 900 litrų skysčio, skleidžiančio dyzelinių degalų kvapą.

Bendrovės buveinėje buvo pradėtas apskaitos dokumentų poėmis. Staiga atsiradęs vadovas buvo supažindintas su patikrinimo rezultatais, bet pasirašyti dokumentus atsisakė. 

Kitą nelegalią degalinę Vilniaus AVMI darbuotojai kartu su Vilniaus apskrities VPK Vilniaus rajono policijos komisariato viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio Rudaminos policijos nuovados pareigūnais nustatė Nemėžio miestelyje. Gyvenamojo namo kieme stovėjo krovininis vilkikas su Rusijos Federacijos registracijos numeriais. Kilus įtarimui, kad vilkikas gali tiekti kontrabandinius degalus nelegaliai įrengtai degalinei, pradėtas operatyvus patikrinimas.

Apžiūrėjus namo garažą, jame tikrintojai rado pilstymo įranga ir 2060 litrų skysčio, kuris skleidė dyzelinių degalų kvapą. Skystis teliuškavo talpyklose, kurios nebuvo registruotos Vilniaus AVMI. 
Gyvenamojo namo savininkas pateikė paaiškinimą, kuriame nurodė, kad garaže rastos talpyklos su dyzeliniais degalais priklauso jam. Kuro įsigijimo dokumentų savininkas neturėjo ir dievagojosi, kad kuras įsigytas asmeninėms reikmėms turguje. Tačiau vilkiko vairuotojas iš Rusijos savo paaiškinime nurodė, kad gyvenamojo namo savininkui iš vilkiko kuro bako išsiurbė 500 litrų dyzelinių degalų.

Dar 420 litrų dyzelinių degalų, laikomų 1000 litrų talpoje, kuri nebuvo registruota Vilniaus AVMI, mokesčių inspekcijos darbuotojai ir policijos pareigūnai rado privačiame garaže Salininkuose. Informaciją apie šią nelegalią degalinę pranešė anoniminis asmuo. Savininkas pasakojo, kad talpykloje laikyti degalai yra jo paties pirkti Baltarusijos Respublikoje, o grįžus į Lietuvos Respubliką, nusiurbti iš automobilio kuro bako. Įsigijimo dokumentų savininkas nepateikė.

Vilniaus apskrities VMI nuotr./Nelegali degalinė
Vilniaus apskrities VMI nuotr./Nelegali degalinė

Mokesčių administratorius atkreipia dėmesį, kad transporto priemonių bakuose iš trečiųjų šalių įvežtus degalus galima naudoti tik toje pačioje transporto priemonėje, kurioje buvo įvežti. Priešingu atveju, jeigu degalai perpilami į kitą talpyklą, už juos privalu mokėti akcizus. Be to, degalų asmeninėms reikmėms įsigiję juridiniai asmenys privalo užregistruoti talpyklą Mokesčių inspekcijoje, tvarkyti degalų apskaitą ir turėti įsigijimo dokumentus.

Vilniaus AVMI primena, kad nelegalių degalinių organizatoriams gresia administracinės baudos iki 20 tūkstančių litų ir akcizas. 

2013 metais Vilniaus AVMI nustatė 36 nelegalias degalines.

VMI primena, kad gyventojai apie nelegalius degalus, jų panaudojimo atvejus ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti pasitikėjimo telefonu 1882, užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijos teritoriniame skyriuje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min