Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iškolioti pareigūnai apstulbę: teismas išteisino buvusį „Patrulių“ dainininką

Milgedas Aleksandravičius
15min.lt nuotr. / Milgedas Aleksandravičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Policininkams galima ne tik viešoje vietoje priešintis, sudraskyti jų liemenę ar sulankstyti antrankius, bet ir juos iškeikti ausį rėžiančiais necenzūriniais žodžiais – už tai net negresia baudžiamoji atsakomybė. Tai paaiškėjo teismui išnagrinėjus buvusio popgrupės „Patruliai“ dainininko Milgedo Aleksandravičiaus bylą.

„Tokie veiksmai vertinami kaip natūralus neblaivių asmenų protestas ir jų spontaniška reakcija į reikalavimą nusiraminti bei leistis būti sulaikomiems“, – nusprendė Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo teisėja Lilija Tarčevskaja. Apie tai rašo portalas delfi.lt.

Baudžiamąją bylą išnagrinėjusi teisėja konstatavo, kad anksčiau jau teistas dainininkas nepadarė jokio nusikaltimo, kai Vilniaus centre pasipriešino ir išplūdo jį sulaikyti bandžiusius policininkus, ir jam paskelbė išteisinamąjį nuosprendį.

Kartu su M. Aleksandravičiumi teisiamam jo bičiuliui Vidmantui Žumbakiui pasisekė mažiau – teismas jį pripažino kaltu, tiesa, tik dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Už tai jam skirta 30 MGL dydžio (3 900 Lt) bauda.

„Su šiuo nuosprendžiu nesutinkame ir jį skųsime aukštesnės instancijos teismui“, – patikino byloje valstybinį kaltinimą palaikiusi Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Vita Gedvilienė.

Bylą nagrinėjant teisme prokurorė buvusį grupės „Patruliai“ dainininką ir policininką Milgedą Aleksandravičių už padarytas nusikalstamas veikas siūlė nuteisti 9 mėnesių laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant dviems metams.

Tokią pačią bausmę valstybinė kaltintoja siūlė skirti V. Žumbakiui.

Byloje nukentėjusiaisiais buvo pripažinti keturi policijos pareigūnai ir neblaivių vairuotojų automobilius į saugojimo aikšteles nutempenčios bendrovės „Sauda“ darbuotojas. Sužinoję teismo nuosprendį jie liko netekę amo.

„Toks teismo nuosprendis įteisina tik nepagarbą policijai“, – mano vienas pareigūnų, pažymėjęs, kad Seimo nario Roko Žilinsko byloje Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) yra suformavęs visai priešingą praktiką.

Į grumtynes Vilniaus centre policininkai kvietėsi pastiprinimą. Buvęs „Patrulių“ dainininkas ir jo draugas buvo teisiami dėl incidento sostinės centre. Tąsyk budėję pareigūnai pastebėjo dideliu greičiu iš Gedimino prospekto į Totorių gatvę, į kurią iš centrinės sostinės gatvės įvažiuoti buvo draudžiama, įsukusį „Citroen Berlingo“. Jį vairavo M. Aleksandravičius.

Pareigūnai pasakojo, kad M. Aleksandravičius jiems aktyviai priešinosi, įžeidinėjo ir net grasino, kai sulaikymo metu juos apstumdė, o vienam jų per grumtynes suplėšė policijos liemenę bei sulankstė antrankius.

„Iš šono atrodė, kad M. Aleksandravičius bendrauja ne su policininku, o su baro lankytoju, kurį laikė už atlapų“, – teisme pareiškė vyresnysis patrulis Gytis Varžgalys.

„Kai sustabdžiau automobilį ir prie jo priėjau, iš mašinos išlipo jį vairavęs M. Aleksandravičius, – teisme pasakojo kelių policininkas G. Varžgalys. – Aš jam prisistačiau ir paprašiau pateikti dokumentus, bet vairuotojas man padavė tik automobilio techninį pasą. Kai paprašiau pateikti vairuotojo pažymėjimą, M. Aleksandravičius manęs paklausė: „Ką, tu nežinai, kad aš neturiu jo?“. Kadangi nuo vairuotojo sklido alkoholio kvapas ir matėsi, kad jis yra aiškiai neblaivus, aš paprašiau atiduoti automobilio raktelius“.

Pasak pareigūno, nei M. Aleksandravičius, nei keleivio sėdynėje sėdėjęs V. Žumbakis raktelių nedavė, todėl buvo priimtas sprendimas transporto priemonę priverstinai nuvežti į automobilių saugojimo aikštelę.

Netrukus į Totorių gatvę atvykęs automobilį nutempti turėjęs bendrovės „Sauda“ darbuotojas Vidmantas Jankunecas teisme pasakojo, kad ant „Citroen Berlingo“ prikabinęs trosą su kabliu sulaukė pretenzijų iš V. Žumbakio. „Jis pribėgo, atkabino trosą, metė į mane, o kai jį bandžiau pakelti nuo šaligatvio, į galvą trenkė kumščiu“, – prisiminė vyras, nuo smūgio net pargriuvęs ant šaligatvio.

Policininkai išgirdo ne tik keiksmažodžių, bet ir grasinimų

Grumtynių metu patrulis bandė M. Aleksandravičiui uždėti antrankius, tačiau nesėkmingai – tai pavyko padaryti tik ant vienos rankos. „Taip gavosi, kad antrankiai net sulinko“, – sakė A. Ražauskas.

Nežinia, kaip grumtynės būtų susiklosčiusios toliau, jeigu ne į įvykio vietą atvykęs dar vienas policijos ekipažas – juos iškvietė G. Varžgalys, kuris tuo pačiu metu V. Žumbakį laikė prispaudęs prie automobilio. Antrojo ekipažo pareigūnai padėjo savo kolegoms ir M. Aleksandravičių su V. Žumbakiu surakino antrankiais bei pristatė į policijos komisariatą.

A.Ražauskas teigė, kad buvo priverstas M. Aleksandravičiui uždėti antrankius: „Tai nebuvo eilinė situacija, aš nežinojau, kas buvo neblaivaus žmogaus galvoje“.

„Jis net surakintas mums grasino – pamatysit, kas jums už tai bus, – prisiminė G. Varžgalys. – Aš policijoje dirbu 20 metų, todėl drąsiai galiu sakyti – tai buvo akivaizdus pasipriešinimas policijai, jos teisėtų reikalavimų nevykdymas, dėl tokio elgesio jaučiuosi įžeistas“.

Tuo tarpu patrulis Egidijus Kaškevičius, kuris su kolega atvyko padėti kolegoms sulaikyti jiems pasipriešinusius vyrus, teisme prisiminė, kad iš pažeidėjų išgirdo ne tik grasinimų, bet ir keiksmažodžių. Pasak jo, necenzūrinius žodžius jo atžvilgiu vartojo V. Žumbakis, kuris nenurimo net vežamas į policijos komisariatą.

„Toks žodis kaip gaidys, vartojamas kalėjimo leksikoje, mane įžeidžia, na, o pederastas – irgi, nesu toks, mane tai žeidžia“, – teisme kalbėjo E. Kaškevičius, pabrėžęs, kad V. Žumbakis įžeidė ne tik jį kaip pareigūną, bet ir visą policiją, rašo delfi.lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min