Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 7d. 14:19

Išmaniuosius telefonus internetu už pusę kainos neva pardavinėjęs vaikinas neatsigynė klientų

Gintaras Gedmintas
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Gintaras Gedmintas

Prokuratūra kreipėsi į teismą dėl leidimo ir toliau laikyti suimtą įtariamąjį devyniolikmetį Gintarą Gedmintą, kuriam inkriminuojami net 26 sukčiavimo epizodai.

Ši dabar tik tiriama baudžiamoji byla jau įrodė – lengvatikiai Lietuvoje dar neišnykę.

Norint rinkti iš patiklių žmonių pinigus, užtenka elektroninėje erdvėje pažadėti jiems norimą prekę už patrauklią kainą.

Taip darė ir Gintaras Gedmintas (gim. 1994 m.) – internete skelbė apie neva pusvelčiui parduodamus išmaniuosius mobiliuosius telefonus, rinkoje iš tiesų kainuojančius po keletą tūkstančių litų. Geidžiamą prekę buvo žadama atsiųsti po to, kai bus pervesti pinigai. Tačiau nė vienas klientas telefono taip ir negavo.

Žmonės į nurodytas sąskaitas pervesdavo nuo 400 iki 1 800 litų. Aferistas sėkmingai rinko pinigus maždaug keturis mėnesius.

15min.lt žiniomis, iš vienos nedidelės provincijos gyvenvietės kilęs G.Gedmintas lengvatikių rado visoje Lietuvoje. Jo byloje – 26 epizodai, kurie vertinami kaip klasikinis sukčiavimas. Asmuo ėmė pinigus, iš anksto žinodamas, kad juos pasiliks sau, nes prekės net neturi.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, visoje Lietuvoje nuo sukčiaus nukentėję žmonės į nurodytas sąskaitas pervesdavo nuo 400 iki 1 800 litų. Aferistas sėkmingai rinko pinigus maždaug keturis mėnesius. Įtariamąjį G.Gedmintą pareigūnai sučiupo dar 2013 m. liepą, nuo tada jis ir laikomas suimtas.

Antradienio popietę sostinės prokuratūros atstovai kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą dėl leidimo laikyti G.Gedmintą suimtą dar du mėnesius.

VIDEO: Gintaras Gedmintas Vilniaus apygardos teisme

Posėdis dėl griežčiausios kardomosios priemonės termino pratęsimo surengtas už uždarų durų, nes saugomos dar vykstančio ikiteisminio tyrimo paslaptys.

Beje, teigiama, kad kiek anksčiau G.Gedmintas buvo išvykęs į Jungtinę Karalystę, kur irgi spėjo prisidaryti bėdų su teisėsauga.

Dėl sukčiavimo Lietuvoje G.Gedmintui gresia laisvės atėmimas iki 8 metų.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min