Dabar populiaru
Publikuota: 2015 spalio 21d. 17:02

Išminuotojai apie Berčiūnuose sunaikintą fosforo sprogmenį: „Jį užkliudęs traktorininkas – laimės kūdikis“

Antradienį Panevėžio rajono ūkininkas, dirbdamas žemę, užkliudė daiktą, panašų į sprogmenį. Objektas po kontakto pradėjo skleisti dūmus ir degti. Dar tą patį vakarą į Panevėžio rajone esantį Berčiūnų kaimą buvo iškviesti išminuotojai.

Jau sutemus iš Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono atvykę specialistai įvertino situaciją. Negalėdami atlikti detalios sprogmens apžiūros išminuotojai operaciją atidėjo trečiadieniui.

Trečiadienio ryte sprogmuo vis dar degė, matėsi dūmai. Išminuotojai į pagalbą pasitelkė robotą „Teodorą“, kuriuo buvo išsamiau apžiūrėtas sprogmuo.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje

Paaiškėjo, kad laukuose degė penkiasdešimties kilogramų aviacinė bomba. Vokiečių gamybos sprogmuo čia užsilikęs nuo Antrojo pasaulinio karo.

„Tai padegamasis sprogmuo. Įtarėme, kad viduje gali būti baltasis fosforas. Šie spėjimai pasitvirtino. Sulaukėme, kol daiktas baigė degti. Tuomet roboto pagalba nuvykome į vietą, apžiūrėjome sprogmenį iš arčiau.

Buvo priimtas sprendimas likviduoti jo likučius, nes fosforas buvo beveik išdegęs“, – sakė J.Vitkaus inžinerijos bataliono III sprogmenų neutralizavimo būrio vadas Marius Rudžianskas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje

Išminuotojas patikino, kad traktoriaus plūgu sprogmenį kliudęs vairuotojas gali švęsti antrą gimtadienį, mat užtaisas buvo išties pavojingas.

Su oru reaguojantis fosforas galėjo akimirksniu pražudyti jį kliudžiusį traktorininką.

Sunaikinę sprogmenį išminuotojai surinko jo skeveldras ir jas išsivežė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:11
02:11
01:08
Parašykite atsiliepimą apie 15min