Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 19d. 19:57

Išskirtinė filmuota medžiaga: įamžintas Būdviečio seniūnas, „netyčia“ padegęs ekologinę bombą

gyventojai-teigia-priciupe-budviecio-seniuna-deginant-padangas
Seniūnas Arūnas Kundrotas įvykio įkarštyje

Penktadienio rytą Lazdijų rajono savivaldybės Būdviečio seniūnijoje į dangų kilo juodų nuodų kamuoliai, o ši gaisravietė tapo fonu aršiam žodžių mūšiui. Vietos gyventojai užklupo seniūną A.Kundrotą „deginantį padangas“ ir nufilmavo tiek toksišką gaisrą, tiek nuožmų barnį. Seniūnijos vadovas teisinasi šią ekologinę bombą susprogdinęs netyčia ir tuo pačiu nesikrato už žalą gamtai gresiančios atsakomybės.

„Arūnas Kundrotas, Būdviečio seniūnas, utilizavo savo arba kažkokios įmonės padangas. Be to, turiu video, kur jis degina prie savo namų buitinius daiktus... Prašau paviešinti ir tinkamai nubausti“, – atsiuntęs šią filmuotą medžiagą, pageidavo 15min skaitytojas Tomas P.

15min išklausė ir seniūno versijos. Jis prisistatė kaip žmogus, tiesiog negalintis pakęsti šiukšlinimo ir šiukšlintojų. Bet ne tiek, kad pultų deginti padangas.

„Padangų deginti negalima. Čia mano klaida, galima sakyti, žioplumas. Būsiu už tai nubaustas“, – atgailavo A.Kundrotas.

Audringoje filmuotoje medžiagoje užfiksuota, kad gaisrą įamžinę gyventojai kaltina seniūną tyčiniu padangų padegimu.

Vis dėlto seniūnas laikosi pozicijos, kad sudeginti mėgino tik šakas ir kelmus, tvarkymas šioje nuošalioje vietoje gyventojų savavališkai suverstą šlamštą. Padangos ir kitos rimtos atliekos buvo sukrautos atskirai ir paruoštos išvežimui į legalų tokių pavojingų atliekų priėmimo punktą.

„Padangos užsidegė nuo karščio. Mes tuo metu stebėjome kitą pusę, kad gaisras neplistų į pievą. Pasirodo, padangos buvo per arti. Niekada nepagalvočiau, kad taip gali būti“, – galvą kraipė seniūnas, kuris pasiryžęs po Velykų vykti pas aplinkosaugininkus rašyti pasiaiškinimo, o vėliau – ir mokėti baudą.

Seniūnas pabrėžė, kad sudegė vos 3 ar 4 padangos. Jis prisipažino, kad tas padangas, kurias liepsna jau buvo apėmusi, nuspręsta įmesti į šakų laužą, kad jos ir galutinai sudegtų. Tuo metu kitas, dar neliepsnojančias, suskubta atitraukti toliau.

Beje, A.Kundrotas 15min prasitarė, kad šio incidento įkarštyje ant jo šaukęs vietos gyventojas tikriausiai dar turi piktumų dėl vieno praeities konflikto, kuomet seniūnijos iniciatyva greideriu buvo tvarkomas vienas šiam ūkininkui neparankus, dirbti laukus trukdantis kelias.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min