Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išteisintas Pravieniškių kolonijos kalinys, iš teisėjo reikalavęs 150 tūkst. eurų

Vilniaus apygardos teismas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija
Šaltinis: 15min
1
A A

Šiuo metu bausmę Pravieniškių pataisos namuose atliekantis Henrikas Mitrulevičius buvo kaltinamas didelės vertės turto prievartavimu, bet teismas jį išteisino, kadangi neįžvelgė nusikaltimo požymių.

Vilniaus apygardos teismas praneša, kad teismas savo sprendimą grindžia tuo, kad pagal byloje pateiktus faktus matyti, jog kaltinamojo H. Mitrulevičiaus veiksmai neturi jokio tikslo, jokių motyvų ir jokios prasmės, jie nėra pavojingi, todėl negali būti vertinami kaip nusikaltimas.

Anksčiau teistas, turėdamas ikiteisminį tyrimą dėl tokių pat veiksmų kaltinamasis akivaizdžiai suprato, kad iš įkalinimo įstaigos jo siunčiami laiškai yra registruojami, laišką jis pasirašė savo vardu ir pavarde, tačiau sąmoningai savo veiksmais jis didino ir taip jau didelę jam paskirtą laisvės atėmimo bausmę.

H.Mitrulevičius buvo kaltinamas tuo, kad jis atlikdamas laisvės atėmimo bausmę Pravieniškių pataisos namuose praeitų metų rugsėjo mėnesį parašė ir išsiuntė Kauno apygardos teismo teisėjui Valdui Vitunskui adresuotą laišką, kuriame išreiškė grasinimus jam ir jo artimiesiems, t. y. grasindamas susidoroti – teigdamas, kad „atminkite, jog aš turiu draugų laisvėje, kuriems pažadėjau atlygį už Jus, taigi Jūs turite savaitę laiko perversti pinigus, kitu atveju aš susisieksiu su draugais ir Jums nei dievas nepadės.“, neturėdamas teisėto pagrindo atvirai vertė nukentėjusįjį V.Vitunską perduoti jam didelės vertės turtą – 150 000 eurų, nurodydamas pervesti šiuos pinigus į kolonijoje esančią sąskaitą.

Pasak šią bylą nagrinėjusio teisėjo A.Piesliako, Vilniaus apygardos teisme yra išnagrinėta ne viena tokio pobūdžio byla, kur asmenys, atliekantys bausmę įkalinimo įstaigose, tokiu būdu prievartavo turtą. Tai galimai yra nuteistųjų elgesio schema, kurios motyvai nėra aiškūs, galbūt taip siekiama būti perkeltiems į kitus pataisos namus, tačiau nėra susiję su turtine nauda.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min