Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 3d. 09:44

Istorinė byla: „girtą“ kūdikį pagimdžiusi moteris Klaipėdos teisme nepasirodė – bus atvesdinta

Motina ir kūdikis
123RF.com nuotr. / Motina ir kūdikis

Klaipėdos apylinkės teismui penktadienį nepavyko atversti išskirtinės bylos. Balandį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje pasaulį išvydo mažylė, kurios kraujyje buvo nustatytos net 4,09 promilės alkoholio. Kūdikio mamai teks atsakyti už sunkų sveikatos sutrikdymą dėl neatsargumo. Penktadienį teisme moteris nepasirodė, tad kitą kartą bus atvesdinta policijos.

2,5 kg svorio mažylė Klaipėdoje gimė balandžio mėnesį. Ji kurį laiką buvo gydoma ligoninėje, o vėliau perduota globėjams, kur auga iki šiol. Motina neaugina ir vyresniosios, jau paauglės dukters. Tiesa, mažylę moteris buvo pareiškusi norą auginti, tačiau esant tokioms aplinkybėms tokia galimybė nebuvo suteikta.

Anot moteriai atstovaujančio advokato Edvardo Staponkaus, mažylės mama su globėjais bendrauja telefonu, ar lankė mažylę teigė nežinantis. Moteris sunkiai verčiasi finansiškai, gyvena ir dirba pas ūkininką.

„Iš vakaro su ja susiskambinau, kokiu būdu atvyks. Ji gyvena pas ūkininkus, su sugyventiniu, Klaipėdos rajone. Vietovė yra atokiau Veiviržėnų. Ryte turėjo pasiekti Gargždus ir pasiekti Klaipėdą. Autobuso laikas tiko, bet ryte sulaukiau skambučio, kad negali atvykti, nes vaikų atostogos ir autobusas neina. Tikėt, netikėt, jie nuėjo apie 8 km, bet negalėjo atvykti. Teismas priėmė nutartį atvesdinti policijos pagalba, tai gal ir paranku, nes atveš ir parveš, bus užtikrintas pristatymas“, – sakė advokatas.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Advokatas E.Staponkus ir prokurorė E.Mikalainienė
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Advokatas E.Staponkus ir prokurorė E.Mikalainienė

E.Staponkus laikosi pozicijos, jog moteris turėtų būti išteisinta.

Pasak prokurorės Editos Mikalainienės, tai pirmoji tokia byla Lietuvos teismų praktikoje, kuomet moteriai teks atsakyti už alkoholio vartojimą, dėl ko apsvaigo ir kūdikis. Moteris ikiteisminio tyrimo metu pasakojo, jog alkoholio griebėsi kilus konfliktui su sugyventiniu. Ji savo kaltę pripažįsta, teigė, jog tai buvęs vienintelis kartas, kuomet apsvaigo nuo alkoholio.

Pasak prokurorės, moteris nėštumo metu pas medikus nesilankė, duomenų, ar nuolat vartojo alkoholį, neturima, o atlikti tokių tyrimų neįmanoma.

Kadangi moterį būdavo sunku prisikviesti ir tyrimo metu, prokurorė paprašė ją atvesdinti policijos pagalba.

E.Mikalainienės žiniomis, kol vyko ikiteisminis tyrimas, moteris kūdikio nebuvo aplankiusi nė karto.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

21:34
06:33
01:02

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min