Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 8d. 14:50

Išviliojo 21 tūkstantį eurų: iš žmonių pinigus viliojusiems vyrams gresia belangė

Uostamiestyje sulaikyti pinigus vilioję sukčiai.
Klaipėdos VPK nuotr. / Uostamiestyje sulaikyti pinigus vilioję sukčiai.

Dviems vyrams iš Klaipėdos apskrities gyventojų apgaule išviliojusiems daugiatūkstantines sumas gresia belangė. Ne kartą teistų vyrų bylą Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Inga Mačiulienė jau perdavė Plungės apylinkės teismui.

Ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma leidžia manyti, kad vienas iš kaltinamųjų, anksčiau teistas net 14 kartų, veikdamas bendrininkų grupėje su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytais asmenimis, apgaule prisistatęs namų valdos darbuotoju, netikrų pinigų tikrintoju, policijos pareigūnu, iš 3 moterų iš viso išviliojo 21 tūkstantį 620 eurų.

Visais atvejais nukentėjusiosioms buvo skambinama į fiksuoto ryšio telefonus, teigiama, kad jos gali turėti padirbtų pinigų, tad būtinai juos reikia patikrinti. Visų pirma išsiaiškinę, kiek moterys namuose turi grynųjų, ikiteisminio tyrimo metu nenustatyti asmenys, pasiųsdavo vieną iš kaltinamųjų tuos pinigus paimti.

Dviem atvejais vyras į rankas paėmęs neva patikrinti grynuosius su jais spruko, tačiau trečiu atveju kaltinamajam prisistačius policijos pareigūnu, o moteriai paprašius parodyti pažymėjimą, vyras jai smogė kumščiu ir čiupęs 14 tūkstančių eurų spruko. Kaltinamasis, be to, kad bus teisiamas dėl sukčiavimo, taip pat jam teks atsakyti ir dėl plėšimo. Jam dėl panaudoto fizinio smurto gresia 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

Viename nusikalstamos veikos epizode, įtariama, taip pat dalyvavo ir kitas kaltinamasis. Bylos duomenimis, anksčiau 8 kartus teistas vyras, kol bendrininkas nuėjo iš moters išvilioti pinigus, liko stebėti ir saugoti aplinką. Vyras bus teisiamas dėl to, kad apgaule savo ir kitų asmenų naudai padėjo įgyti svetimą turtą.

Kaltinamųjų byla kovo pradžioje perduota Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:30
02:50
01:29

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min