TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įtariamasis advokato žudikas visą vasarą praleis už grotų

Įvykio vietoje
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Teisme per vieną dieną surengti iš karto du posėdžiai, susiję su rezonansine teisininko žmogžudyste viešoje vietoje: apklaustas vienas liudytojas bei patikslintas civilinis ieškinys, taip pat pratęstas pagrindinio įtariamojo suėmimo terminas.

Trečiadienį Vilniaus apygardos teisme surengti iš karto du posėdžiai, susiję su advokato Vladimiro Žukovskio nužudymu 2009-ųjų lapkričio 20-osios vėlų vakarą.

Kaip žinoma, jauni vilniečiai Marius Kriūnas ir Saulius Nakutis kaltinami tuo, kad ištempė advokatą iš 26-ojo maršruto autobuso, sumušė ir galiausiai nudūrė. Teigiama, kad aukai keturis sykius buvo smogta sulenkiamu peiliu į galvą, rankas, krūtinę. Vyras mirė nukraujavęs.

Viename posėdyje pagrindinio įtariamojo S.Nakučio suėmimo terminas pratęstas dar trims mėnesiams. Nors į laisvę bandžiusio išsiprašyti vaikino pozicijos buvo gana stiprios, teisėjai sudaužė jo viltis akcentuodami tai, kad už nužudymą iš chuliganiškų paskatų gresia kalėjimas iki gyvos galvos.

Šiek tiek trečiadienį pasistūmėjo ir pagrindinė byla, kurioje narpliojamos daugelį sukrėtusios žmogžudystės aplinkybės.

Svarbiausių liudytojų nesulaukta

Liudyti į šios dienos posėdį buvo iškviesti bent 5 liudytojai ir ekspertas. Pastarojo sąmoningai kol kas nutarta nieko nekamantinėti – jo žodžių bus išklausyta, kai baigsis visų liudytojų ir abiejų kaltinamųjų apklausos.

Trys iš penkių liudytojų šios dienos posėdyje nepasirodė, jiems net neįteikti šaukimai. Jie labai svarbūs, nes būtent tų žmonių pasakojimais paremtas kaltinamasis aktas.

Teismas šiandien gėdingai pasirodė prieš vieną iš dviejų atvykusių liudytojų – 17-metį T.Ž.

Nors kiekvienas teisės specialistas, net ir pažadintas vidury nakties, gali pasakyti, jog nepilnamečių apklausos be Vaiko teisių apsaugos tarnybos (VTAT) specialistų teismuose neįmanomos, niekam nekilo minčių VTAT atstovo įtraukti į procesą. Teisėjai 17-mečiui pareiškė, kad jam teks atvykti kitą sykį.

Atliko pareigą, bet su žvake nestovėjo

Vienintelis žmogus, su kuriuo proceso dalyviams trečiadienį pavyko konstruktyviai pabendrauti, – vilnietis 26 metų Arūnas Puzinas.

Tuo metu, kai sostinės Kalvarijų gatvės stotelėje buvo susikibę žudikas ir auka, A.Puziną draugai parvežė iš miesto centro ir išleido netoliese. Matydamas, kas vyksta, vaikinas nedvejodamas paskambino bendruoju pagalbos telefonu 112.

Tačiau to, kas konkrečiai konfliktavo ir tuo labiau kas, ką ir kaip nužudė, A.Puzinas nematė.

„Nemaniau, kad atsitiks kažkas rimto“, – teisme prisipažino šis liudytojas.

Kapą tvarkys kiek pigiau nei planavo

Proceso dalyviams lieka laukti tokių liudytojų, kurie matė daugiau ir išdrįs papasakoti tai teismui. Išsamūs liudijimai paneigtų arba patvirtintų versijas, kurių šiuo metu laikosi šalys. Kaltinimas S.Nakučiui bei jo draugui M.Kriūnui pagrįstas tuo, jog advokatas buvo nužudytas iš chuliganiškų pastatų, tyčia jį ištempus iš autobuso ir susidorojus. Tuo tarpu pagrindinis įtariamasis S.Nakutis mėgins teismą įtikinti, kad turėtu peiliuku tik gynėsi, kai esą buvo smaugiamas kovinį sportą kultivuojančio teisininko.

Milijono litų kaip turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo prašanti advokato našlė Zita Žukovska šiandien patikslino civilinį ieškinį.

52 metų moteris pasakojo planavusi vyro kapui sutvarkyti išleisti 8 000 litų. Tačiau realiai jos su rangovais pasirašytoje sutartyje numatoma, kad darbai kainuos 7 200 litų. Tad bendrą milijoninį ieškinį, į kurio sumą įtraukti net pinigai, kuriuos advokatas teoriškai būtų galėjęs per kelerius metus uždirbti būdamas gyvas, našlė sutiko sumažinti 800 litų.

Ilgam lieka už grotų

Kaip minėta, naudodamasis tuo, kad susirinko visi proceso dalyviai, o vasara – atostogų metas, teismas nutarė išspręsti ir S.Nakučio kardomosios priemonės pratęsimo klausimą. Pagal ankstesnę teismo nutartį įtariamasis liks už grotų iki liepos 22 dienos.

Tačiau šiandien teisėjų kolegija – Stasys Punys (pirmininkas), Daiva Pranytė-Zalieckienė ir Virginija Pakalnytė-Tamošiūnaitė – nusprendė, kad suėmimo terminas bus pratęstas dar trims mėnesiams, iki rudens vidurio. Kolegijos pirmininko akcentas: S.Nakučiui gresia įkalinimas iki gyvos galvos, o tokios bausmės nuojauta laisvėje atsidūrusiam vyrui galėtų sukelti norą slapstytis nuo teisingumo.

Aplinkybių, kad S.Nakutis vedęs, turi nuolatinę gyvenamąją vietą, palaiko glaudžius socialinius ryšius su artimaisiais, teismas nesureikšmino.

Pagrindinės baudžiamosios bylos nagrinėjimą numatoma tęsti rugsėjo viduryje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min