Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 11 05, 14:12 Atnaujinta 2021 11 05, 15:03

Įtariamasis dėl šūvio į „Rimi“ apsaugininką į laisvę neišeis bent iki gruodžio

Sostinės teismas pratęsė griežčiausią kardomąją priemonę įtariamajam, prieš tris savaites sulaikytam Vilniuje po ginkluoto incidento prie „Rimi“ parduotuvės. Tuo metu sužalotas apsaugininkas tebėra medikų globoje ir laukia naujos operacijos.
Vilniuje „Rimi“ lankytojas sužeidė apsaugininką
Vilniuje „Rimi“ lankytojas sužeidė apsaugininką / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Kaip penktadienį 15min informavo Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovė, teisėjas svarstė naują prokuratūros prašymą pratęsti šio įtariamojo suėmimo terminą dar dviem mėnesiams.

Prašymą teismas tenkino iš dalies: suėmimą papildomai leidžiama taikyti dar apie mėnesį, jei tiksliai – iki gruodžio 3 d.

Teismo atstovės Gintarės Vosyliūtės teigimu, dar spalio 29-ąją priimtoje nutartyje nurodytas vienas iš trijų pagrįstų suėmimo taikymo pagrindų: būdamas laisvėje, įtariamasis galėtų trukdyti ikiteisminiam tyrimui. Formaliai galimi dar keli suėmimo taikymo pagrindai, tačiau šioje byloje jie neaktualūs.

Kaip žinoma, spalio 19 d. apie 16 val. 5 min. Vilniuje, Loretos Asanavičiūtės gatvėje (Karoliniškių sen.), „Rimi“ parduotuvėje, apsaugos darbuotojui (g. 1983 m.) pareiškus parduotuvės lankytojui pastabą dėl nedėvimos kaukės, šis sumušė apsaugos darbuotoją.
Prasidėjo grumtynės, apsaugininkas bandė lankytoją sulaikyti, susikibę vyrai atsidūrė lauke, šaligatvyje prie automobilių stovėjimo aikštelės.
Vengdamas sulaikymo, vilnietis iššovė iš pistoleto ir apsaugininką sužalojo.

Nukentėjusysis dėl šautinės kojos žaizdos paguldytas į ligoninę. Įtariamasis (g. 1979 m.), pas kurį rastas ir paimtas pistoletas, buvo uždarytas į areštinę.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 138 str. 1 d. (Sveikatos sutrikdymas).

Netrukus po įvykio prokuratūra prašė leisti suimti vyriškį bent mėnesiui, teismas nustatė trumpesnį – 15 parų, terminą. Per porą savaičių prokurorai neužbaigė aktyvios ikiteisminio tyrimo fazės, todėl kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjus dėl griežčiausios kardomosios priemonės pratęsimo.

Teismas buvo leidęs laikyti vilnietį suimtą 15 parų, vėliau terminas pratęstas dar mėnesiui.

Įtariamąjį ginantis advokatas viešai yra minėjęs, kad dėl suėmimo taikymo jo ginamajam nesutinka, teisininkas taip pat prasitarė, kad viešai skelbiamas įvykio aplinkybės ne visai sutampa su gynybine pozicija, t. y. laikomasi versijos, kad legaliai ginkluotam „Rimi“ lankytojui teko gintis nuo nepagrįsto apsaugininko smurto.

Jo būklė gerėja, tačiau prireiks dar vienos operacijos.

Tuo metu pirkėjo peršautas parduotuvės „Rimi“ apsaugininkas jau daugiau nei pusę mėnesio gydomas ligoninėje, jo laukia dar viena operacija, rašo BNS.

„Jo būklė gerėja, tačiau prireiks dar vienos operacijos ir tam tikrų procedūrų. Mes tikrai dar nežinome baigties. (Sužalojimai – BNS) yra labai sunkūs. Po operacijos turės paaiškėti, kiek reikės reabilitacijos, kaip greitai jis atsistos ant kojų“, – BNS sakė „Grifs AG“ Rinkodaros vadovė Rūta Juodeikė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min