Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įtariamasis prisipažino: Klaipėdos studentę Justiną Šikšniūtę pavežė „Hyundai“ ir įmetė į Miniją

Justina Šikšniūtė
„Facebook“ nuotr. / Justina Šikšniūtė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Paslaptingomis aplinkybėmis savaitgalį dingusios 20-metės Justinos Šikšniūtės ieškojusios didžiulės pareigūnų pajėgos rado merginos nužudymo įrodymų. Antradienio pavakarę visą Lietuvą pribloškė iš merginos artimųjų pasiųsta skaudi žinia – Justinos palaikai turbūt yra Minijos upėje Šilutės rajone. Policija sulaikė vieną su merginos dingimu tiesiogiai siejamą 23 metų vyrą, kuris įtariamas jos nužudymu. Žudikas prisipažino auką numetęs nuo tilto į ledinį vandenį. Tuo tarpu automobiliu „Hyundai“, kuriuo sekmadienį buvo vežama šviesiaplaukė, jau buvo mėginta atsikratyti, transporto priemonę skubiai atiduodant į metalo laužą.

Papildyta 15.26 val. Pareigūnai beveik neabejoja, kad Justinos Šikšniūtės paieška baigsis dramatiškai – ji tikriausiai negyva.

Rastos kraujo dėmės, paltas, batai

15min.lt sužinojo, kad antradienio popietę, apie 15 val., rasti ilgiau nei parą karštligiškai ieškotos Klaipėdos studentės pėdsakai: kraujo dėmės, vilkimo žymės, suplėšytas paltas, batai.

Pareigūnai taip pat tiksliai nustatė vietą, kur buvo išmuštas automobilio stiklas, kuriuo studentė buvo vežama.

Kūnas gali būti Minijos upėje. Šią informaciją, pasak 15min.lt šaltinių, atskleidė merginos artimieji.

Kūnas gali būti Minijos upėje. Šią informaciją, pasak 15min.lt šaltinių, atskleidė merginos artimieji.

Tuo tarpu policijos atstovai kol kas duomenų apie J.Šikšniūtės suradimą teigia neturintys.

Neoficialiais duomenimis, įtariamasis merginos nužudymu ją vežęs vairuotojas Valdas Jankauskas pripažino pareigūnams, kad įmetė auką į Miniją nuo tilto.

Iki sutemų keliose vietose prie Minijos upės darbavosi ugniagesių narai. Gelbėtojai ieškojo kūno. Įvykio vietoje dirbo ir kinologai su šunimis.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisaro pavaduotojas Sigitas Šveikauskas BNS sakė, kad buvo tikrinama vieta, kur galėtų būti merginos kūnas.

„Daiktai – taip, rasti. Šiuo metu dar nėra rastas kūnas. Yra detalių, yra daugmaž nurodyta vieta, kur kūnas galėtų būti. Kol kas situacija vystosi dinamiškai“, – BNS sakė S.Šveikauskas.

Komisaras patvirtino, kad policija yra sulaikiusi įtariamąjį dėl nužudymo – 1991-aisiais gimusį šilutiškį, jis jau buvo teistas už vagystes ir plėšimą. Anot jo, būtent įtariamojo tardymo metu suteikta informacija padėjo nustatyti galimą merginos kūno buvimo vietą.

Žmogžudystės motyvai ir tikslios nusikaltimo aplinkybės kol kas nežinomos.

Antradienį dėl tamsos Justinos paieškos nutrauktos. Narai žada tęsti darbą trečiadienį nuo ryto.

20-metė Justina iš Mažeikių rajono pastaruoju metu buvo Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto studentė. Sekmadienio vakarą ji turėjo grįžti į bendrabutį uostamiestyje, dėl kelionės iš Saugos gyvenvietės (Šilutės r.) iš anksto sutarusi su vieno pakeleivingo automobilio vairuotoju.

Klaipėdos apskrities policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl žmogžudystės.

Susitarė, kad pavėžėtų iki Klaipėdos

Pradžia. Klaipėdos apskrities policija nuo pirmadienio ieško savaitgalį paslaptingai prapuolusios klaipėdietės Justinos Šikšniūtės. Sekmadienio vakarą mergina pakeleivingu automobiliu galėjo grįžti iš Šilutės rajono, tačiau namo neparėjo, o jos mobilusis buvo išjungtas.

Antradienį Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate 15min.lt sužinojo, kad yra sulaikytas vienas vyras, kuris gali būti susijęs su Justinos dingimu.

„Ji užsisakė tą paslaugą – parvažiuoti pakeleivingu automobiliu. Yra nustatytas vairuotojas, sekmadienį turėjęs parvežti ją iš Saugų į Klaipėdą. Yra žinoma, kad abudu sėdo ir išvažiavo“, – 15min.lt pasakojo Klaipėdos policijos atstovas Albinas Strumyla.

Policijos nuotr./Justina Šikšniūtė
Policijos nuotr./Justina Šikšniūtė

Kur iš tiesų buvo nuvežta J.Šikšniūtė, pareigūnai dar aiškinasi.

Išvakarėse skelbta, kad pakeleivingo automobilio vairuotojas sėkmingai nuvežė Justiną į uostamiestį ir išleido palyginti netoli nuo bendrabučio Statybininkų gatvėje, kur ji gyvena. Tačiau dabar aiškėja, kad šviesiaplaukė dvidešimtmetė nebūtinai pasiekė uostamiestį.

„Mums nepatinka, ką tas vairuotojas šneka“, – 15min.lt prasitarė vienas tyrimui artimas asmuo, kalbėjęs apie J.Šikšniūtę vežusio vairuotojo nesklandžius bei neįtaigius paaiškinimus.

Įtariamasis bandė atsikratyti automobilio

15min.lt šaltinių teigimu, šį 23 metų vyrą policija kamantinėjo jau du sykius. Pirmą kartą jį apklausę pareigūnai neturėjo duomenų, kad vairuotojas sako netiesą ar kažką slepia, todėl jį paleido. Tačiau greitai tyrėjai ėmė suprasti, kad „ne visi galai sueina“.

Nustatyta, kad iš Šilutės rajono mašina, kuria buvo vežama J.Šikšniūtė, važiavo ne tuo keliu, kuris veda į Klaipėdą. Automobilis, kaip teigia šaltiniai, netrukus pasuko apskritai uostamiesčiui priešinga kryptimi. Maža to, šiuo žalios spalvos automobiliu, kaip įkalčiu, jau buvo mėginta atsikratyti, transporto priemonę skubiai atiduodant į metalo laužą.

Teigiama, kad dar pirmadienio pavakarę, apie 16 val., žaliasis „Hyundai“ automobilis pusvelčiui parduotas netrukus po to, kai jo šeimininkas kruopščiai išvalė saloną. Tiesa, buvo išdaužtas kairės pusės durų stiklas, o dešinėje pusėje trūko vienos durų rankenėlės (ji tarsi nulaužta). Tai gali būti mašinoje vykusių grumtynių ar pagrobto žmogaus bandymų išsilaisvinti pėdsakai.

15min.lt nuotr./Žalios spalvos „Huyndai“ automobilis dar pirmadienio pavakarę buvo priduotas į šią metalo supirktuvę.
15min.lt nuotr./Žalios spalvos „Hyundai“ automobilis dar pirmadienio pavakarę buvo priduotas į šią metalo supirktuvę.

Tada šio svarbiojo asmens, kuris formaliai bent iki antradienio pietų nebuvo niekuo įtariamas, teko skubiai ieškoti iš naujo.

15nuotr./Ieškant dingusios merginos rastas sprogmuo
15nuotr./Ieškant dingusios merginos rastas sprogmuo

J.Šikšniūtės paieškai buvo mestos didžiulės Klaipėdos apskrities policijos pajėgos. Merginos ar bent jos pėdsakų sekliai jau ilgiau nei parą ieško tiek Šilutės, tiek Klaipėdos rajonuose.

Beje, pirmadienio vakarą J.Šikšniūtės paieškų dalyviai Šilutės pakraštyje atsitiktinai aptiko pavojingą radinį. Miškelyje, po lapais ir šakomis, rastas sprogmuo. Tai buvo kovinis 88 milimetrų vokiškas sviedinys su sprogdikliu. Greta mėtėsi keli tušti alkoholio buteliai. Sprogmenį saugiai išsivežė išminuotojai.

J.Šikšniūtė kilusi iš Mažeikių rajono. Uostamiestyje Justina studijavo Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakultete.

15min.lt nuotr./J.Šikšniūtės paieškoms pasitelkta ir pasieniečių sraigtasparnio komanda
15min.lt nuotr./J.Šikšniūtės paieškoms pasitelkta ir pasieniečių sraigtasparnio komanda
„Facebook“ nuotr./Justina Šikšniūtė
„Facebook“ nuotr./Justina Šikšniūtė

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min