Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įtariamasis seksualiai prievartavęs nepilnamečius suimtas mėnesiui

Suėmimas
Policijos departamento nuotr. / Suėmimas
Šaltinis: 15min, BNS
3
A A

Trečiadienį Kauno apylinkės teisme suimtas kitus nepilnamečius galimai prievartavęs paauglys.

Kauno apylinkės teismas mėnesiui leido suimti nepilnametį globos namų auklėtinį, kuris įtariamas seksualiai prievartavęs vaikus, praneša teismas.

Skirdamas jaunuoliui suėmimą, teismas atsižvelgė į tai, kad šiuo metu atlikti tik pradiniai ikiteisminio tyrimo veiksmai. Kadangi beveik visi nukentėjusieji yra nepilnamečiai, numatyta juos apklausti pas ikiteisminio tyrimo teisėją.

„Jis jau yra atvežtas apklausai. (...) 10 valandą jis turi būti apklausiamas. Nuo to, kaip vyks apklausa, priklausys, kada jam bus skiriama kardomoji priemonė“, – BNS trečiadienį sakė Kauno apylinkės teismo atstovė Vaida Bytautė.

Kauno teisėsauga antradienį paskelbė atliekanti tyrimą dėl seksualiai išnaudojamų nepilnamečių ir mažamečių vaikų. Ikiteisminis tyrimas dėl nepilnamečių seksualinio prievartavimo pradėtas pirmadienį gavus pranešimą. Tos pačios dienos vakare pareigūnai sulaikė įtariamąjį.

Pareigūnai nedetalizuoja nei nukentėjusiųjų amžiaus, nei skaičiaus.

Vakar dienos byla, reikia apklausti penkis nepilnamečius – nėra nė vieno psichologo, nėra Vaikų teisių apsaugos tarnybos darbuotojo, – L.Pernavas.

Trečiadienį, kalbėdamas LRT radijui, generalinis policijos komisaras Linas Pernavas sakė, kad apklausti reikėjo penkis nukentėjusiuosius.

„Vakar dienos byla, reikia apklausti penkis nepilnamečius – nėra nė vieno psichologo, nėra Vaikų teisių apsaugos tarnybos darbuotojo. Ateina vienas, įsivaizduokite, reikia apklausti penkis. Tai kada jie bus apklausti?“ – sakė L.Pernavas.

Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius BNS šios informacijos nepatvirtino ir nurodė, kad daugiau domenų prokurorai pateiks artimiausiu metu.

Vyriausiasis Kauno prokuroras sudarė penkių prokurorų grupę šio nusikaltimo tyrimui organizuoti. Antradienį vykusioje spaudos konferencijoje jis apgailestavo, kad daug kalbant apie poreikį apklausti vaikus dalyvaujant psichologams, realiai prisireikus taikyti tokį dalyką, specialistų neįmanoma rasti.

„Kėdainių bylos kontekste šiandien mes labai daug kalbame apie vaiko teisių užtikrinimą baudžiamajame procese, tačiau kada šiandien realiai turime dirbti su konkrečia byla ir ne su vienu asmeniu, mes susiduriame su problema vienu metu gauti jiems psichologinę pagalbą. Tai tokia informacija iš mūsų yra – kada reikia dirbti, tada atsiranda problemų. Kalbėti, ko gero, mes galime visi“, – tvirtino D.Valkavičius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min