Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Terorizmu įtariama Kusaitė: „Kedį jie jau nužudė, tačiau aš jų nebijau!“ (video)

E.Kusaitė
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / E.Kusaitė demonstravo ryžtą: „Atlaikysiu. Nė už ką nepasiduosiu!“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pasirengimu susiprogdinti Rusijoje įtariama, tačiau laisvę ketvirtadienį atgavusi Eglė Kusaitė toliau kartoja, kad tapo Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnų provokacijos auka. Įtariamoji prisiminė netgi galimai nužudytą Drąsių Kedį, tačiau tikino saugumiečių nebijanti.

Kaip jau skelbė 15min.lt, ketvirtadienį Lietuvos apeliacinio teismo neskundžiama nutartimi 20-metė klaipėdietė E.Kusaitė buvo paleista į laisvę.

Ketinimais susiprogdinti Rusijoje kaltinama jauna moteris ligšiol teismo pagrindinėje baudžiamojoje byloje ilgiau nei 9 mėnesius laukė už grotų.

Teismui panaikinus šią griežčiausią kardomąją priemonę E.Kusaitė žurnalistams aiškino dabar mielai sėdėsianti namuose. Įtariamoji trokšta leisti laiką su mama ir kuo geriau pasirengti bylos nagrinėjimui, kuris numatomas rudenį.

Bendraudama su žiniasklaida E.Kusaitė pareiškė, kad baiminasi naujų saugumiečių atakų ar provokacijų. „Ką jie norės, tą ir padarys. Kedį jie jau nužudė, tačiau aš jų nebijau! Yra daug nuostabių, gerų žmonių Lietuvoje, kurie mane palaikė. Aš esu jiems be galo dėkinga ir tikiu, kad teisingumas nugalės“, – žurnalistams aiškino E.Kusaitei.

VSD atstovai jau anksčiau yra oficialiai paneigę E.Kusaitės kaltinimus ir skelbę informaciją, jog smurto ar bet kokių kitų neteisėtų veiksmų prieš šią įtariamąją nenaudojo.

Laidos Akistata stop kadras./Laidos akimirka
Laidos „Akistata“ stop kadras./E.Kusaitė minėjo ir galimai nužudytą D.Kedį.

Savo ruožtu E.Kusaitė ir toliau atkakliai laikosi versijos, jog radikalias islamistines jos pažiūras sukurstė musulmonais apsimetę agentai, paveikę jos mąstymą psichotropinėmis medžiagomis, o vėliau neva oficialiai ją tardydami naudojo smurtą, kad išgautų reikiamus parodymus.

E.Kusaitė kalbėjo: „Buvo įtaka. Ir buvo mano pasisakymai grynai iš jų. Tikiu, kad buvau psichotropinėmis medžiagomis girdoma, nes buvo mano sveikata labai pašlijusi. Mano mama kreipėsi į saugumą prašydama ištirti mano sveikatą, tačiau saugumas atsisakė, motyvuodamas, kad negali prievarta manęs uždaryti į ligoninę. Bet aš pati labai didelės dalies savo gyvenime neatsimenu.“

E.Kusaitė taip pat pakartojo tikinti, kad į laisvę Rusijoje išeis ir jos bičiuliai čečėnai Aišat bei Aiti Magmadovai, nes ir jie nekalti.

„Atlaikysiu. Nė už ką nepasiduosiu!“ – ryžto neslėpė pergalės šiandieninėje byloje įkvėpta E.Kusaitė.

VIDEO: 15min.lt: E.Kusaitės mintys apie Kedį ir saugumiečius
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min