Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 6d. 14:39

Įtartinai subliūškusi J.Kozubovskio byla dėl 10 mln. eurų išjudino generalinį prokurorą

Juzefas Kozubovskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Juzefas Kozubovskis

Generalinis prokuroras inicijuoja tyrimą dėl skundą Juzefo Kozubovskio byloje pavėlavusio pateikti prokuroro.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis trečiadienį pavedė prokuratūros Vidaus tyrimų skyriui atlikti tyrimą dėl prokuroro Dainiaus Baraniūno, kuris pavėlavo paduoti apeliacinį skundą dėl neteisėto praturtėjimo byloje išteisinto buvusio advokato Juzefo Kozubovskio.

Manau, kad aptariama situacija nėra aiški visuomenei, kelia klausimų, abejonių dėl pasitikėjimo prokuratūra.

„Prašau įvertinti, ar yra pagrindas pradėti tarnybinį patikrinimą. Aš manau, kad aptariama situacija nėra aiški visuomenei, kelia klausimų, abejonių dėl pasitikėjimo prokuratūra“, – BNS sakė generalinis prokuroras E.Pašilis.

Jis teigė, kad apie patikrinimo rezultatus bus pranešta visuomenei.

Generalinis prokuroras pripažino, kad apie pavėluotą paduoti skundą sužinojo iš žiniasklaidos.

Generalinė prokuratūra neteko galimybės ginčyti buvusiam advokatui J.Kozubovskiui paskelbtą išteisinamąjį nuosprendį – Vilniaus apylinkės teismas prokurorui grąžino jo paduotą apeliacinį skundą dėl išteisinimo neteisėto praturtėjimo byloje.

Tokį sprendimą apylinkės teismo teisėjas priėmė atsižvelgęs į Vilniaus apygardos teismo nutartį, kurioje konstatuota, kad Generalinė prokuratūra pavėlavo paduoti skundą.

Tuo metu J.Kozubovskio skundas priimtas ir išsiųstas nagrinėti į Vilniaus apygardos teismą, BNS sakė teismo atstovė Guoda Paužaitė.

Vilniaus miesto apylinkės teismas J.Kozubovskį išteisino lapkričio 13 dieną. Nuosprendį per 20 dienų buvo galima skųsti Vilniaus apygardos teismui. Prokuroras D.Baraniūnas žurnalistams tuomet sakė, kad dėl apeliacinio skundo apsispręs įsigilinęs į teismo nuosprendžio motyvus.

J.Kozubovskis savo ruožtu šį nuosprendį apskundė, prašydamas pakeisti jo aprašomosios dalies motyvus. J.Kozubovskio apeliacinis skundas apylinkės teisme gautas gruodžio 1 dieną – nepraleidus apeliacinio skundo padavimo termino.

Gruodžio 4 dieną baudžiamoji byla kartu su išteisintojo apeliaciniu skundu išsiųsta į Vilniaus apygardos teismą. Po trijų dienų Vilniaus miesto apylinkės teisme gautas Generalinės prokuratūros prokuroro apeliacinis skundas. Prokuroras D.Baraniūnas juo prašė priimti apkaltinamąjį nuosprendį – skirti 11,4 tūkst. eurų baudą bei konfiskuoti turto už 10 mln. eurų.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Prokuroras
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Prokuroras Dainius Baraniūnas.

Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad skundimo terminas baigėsi gruodžio 3 dieną.

„Atkreiptinas dėmesys, kad prokuroras praleido apeliacinio skundo padavimo terminą, o apylinkės teismas, priimdamas šį skundą, nepagrįstai registravimo prokuratūroje datą prilygino apeliacinio skundo išsiuntimo datai“, – paskelbė apygardos teismas ir pažymėjo, kad prokuroro skundas apylinkės teisme gautas tik gruodžio 7-ąją.

Teisėjos Leonardos Gurevičienės nutartyje sakoma, kad nei voko, nei kitų duomenų, patvirtinančių, jog apeliacinis skundas buvo išsiųstas laiku, byloje nėra. Tai pat nėra duomenų, kad prokuroras būtų pateikęs nuosprendį priėmusiam teismui prašymą dėl praleisto apeliacinio skundo padavimo termino atnaujinimo, kuriame būtų nurodęs priežastis, dėl kurių šis terminas buvo praleistas ir apylinkės teismas tokį prašymą būtų tenkinęs.

Teisėja dėl esminių baudžiamojo proceso pažeidimų J.Kozubovskio bylą kartu su apeliaciniais skundais grąžino apylinkės teismui, kad įstatymo nustatyta tvarka ji tinkamai būtų parengta nagrinėti apeliacinės instancijos teisme.

Generalinės prokuratūros prokuroras D.Baraniūnas BNS neigė, kad praleido terminą.

„Nuosprendis apskųstas, termino nepraleidau. Skundą padaviau paskutinę dieną. (...) Gal kokių formalumų apylinkė nesutvarkė, skundas tikrai paduotas“, – BNS yra sakęs D.Baraniūnas. Jis teigė nepamenantis, kokią būtent dieną padavė skundą J.Kozubovskio byloje.

J.Kozubovskis anksčiau buvo teisiamas kartu su cigarečių kontrabandos karaliumi tituluojamu Viliumi Karaliumi ir jo bendrais.

Ikiteisminį tyrimą dėl Vilniuje dirbusio advokato galbūt padarytų nusikalstamų veikų atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdyba ir Kauno apygardos prokuratūra.

Pasak FNTT, įtariamasis, dirbdamas advokatu, 2004-2009 metais esą neteisėtai stambiu mastu versdamasis nekilnojamojo turto prekyba, nusikalstamu būdu gavo 8,7 mln. eurų pelno ir nesumokėjo 0,55 mln. eurų gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčių.

J.Kozubovskis teisėtomis pajamomis esą negalėjo pagrįsti 1,45 mln. eurų vertės nekilnojamojo turto – 2008 metais įsigytų žemės sklypų Vilniaus mieste. Įtariama, kad jis neteisėtai praturtėjo panaudodamas nusikalstamos kilmės pinigines lėšas.

Prokuroro duomenimis, J.Kozubovskis pirko butą Vilniuje, Gynėjų gatvėje, sklypų įvairiose miesto vietose, 2008 metais jis Vilniuje įsigijo milijoninės vertės sklypą, už kurį sumokėjo atsiskaitydamas su pardavėju grynaisiais litais ir eurais.

J.Kozubovskis anksčiau buvo teisiamas kartu su cigarečių kontrabandos karaliumi tituluojamu Viliumi Karaliumi ir jo bendrais.

Teisėsaugos pareigūnai įtarė, kad jis kaip teisininkas galėjo padėti kontrabandininkams savo patarimais. 2005 metais nuosprendį paskelbęs Vilniaus apygardos teismas nuosprendyje pažymėjo, kad J.Kozubovskio veiksmus galima būtų vertinti kaip advokato etikos pažeidimus, bet to negalima vertinti kaip nusikaltimo.

J.Kozubovskio byloje kaip specialusis liudytojas apklaustas ir ikiteisminį tyrimą atlikusios FNTT vadovas Kęstutis Jucevičius.

Žiniasklaida yra skelbusi, kad tirta informacija, esą K.Jucevičius per tarpininkus reikalavo didelio kyšio iš advokato, tačiau užpernai spalį šis tyrimas nutrauktas. Prokuratūra konstatavo, kad K.Jucevičius su kyšiais nesusijęs. Be to, prokuratūra FNTT vadovą ir jo pavaduotoją pripažino nukentėjusiais, nes jie buvo neteisėtai paslapčia sekami.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min