Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugsėjo 20d. 10:51

Įtartiniems automobiliams – barjerai Lietuvos pasienyje (nuotraukos)

Pasienyje sulaikytas automobilis
VSAT nuotr. / Pasienyje sulaikytas automobilis

Šeštadienį Lietuvos pasieniečiai sulaikė tris įtartinus automobilius: vieną pasienyje su Baltarusija, du – su Lenkija.

Šeštadienį Medininkų kontrolės punkte dirbantys Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pasieniečiai patikrino iš Lietuvos vykusio visureigio Toyota Land Cruiser prancūziškais valstybiniais registracijos numeriais ir jį vairavusio vyro dokumentus.

24 metų Baltarusio pateiktas pasas ir automobilio registracijos liudijimas iš pirmo žvilgsnio jokių įtarimų nekėlė. Tačiau 2005 m. pagamintos transporto priemonės duomenis VSAT pareigūnai patikrino turimose duomenų bazėse. Netrukus išsiaiškinta, kad šis Toyota Land Cruiser kaip pavogtas yra ieškomas Prancūzijos teisėsaugininkų.

Po apklausos mašiną vairavęs baltarusis paleistas, o automobilis laikinai saugomas Vilniaus rinktinėje. Šio VSAT padalinio pasieniečiai dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Du įtartinus automobilius savaitgalį sulaikė sieną su Lenkija kontroliuojantys Lazdijų rinktinės pasieniečiai. Pirminiais duomenimis, abi pernai pagamintas transporto priemones mėginta neteisėtai pasisavinti iš automobilių nuomos kompanijų.

Šeštadienį Kalvarijos užkardos pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu patikrinti sustabdė iš Lenkijos įvažiuojančius automobilius Volkswagen Golf ir BMW 187 vokiškais numeriais. Pirmąjį vairavęs 40 metų Latvijos pilietis VSAT pareigūnams pateikė tvarkingus asmens dokumentus ir transporto priemonės nuomos sutartį, pasirašytą ir išduotą vienos Vokietijos automobilių nuomos kompanijos.

Tokį pat dokumentą, išduotą kitos nuomos įmonės, pateikė ir BMW 187 vairavęs 46 metų Vokietijos pilietis, turėjęs tvarkingus asmens dokumentus.

Abi transporto priemonės pagamintos 2009 m.

Lazdijų rinktinės pasieniečiai informacijos apie abi mašinas užklausė kolegų Pakrančių apsaugos rinktinėje. Šiame VSAT padalinyje veikia Nacionalinis jūros sienos apsaugos koordinacinis centras, palaikantis ryšius su valstybių, besiribojančių su Baltijos jūra, teisėsaugininkais, o per juos – ir su kolegomis kitose šalyse.

Netrukus gauta informacija, kad Vokietijos nuomos bendrovės draudžia šioms mašinoms vykti į Lenkiją ir Lietuvą, todėl prašoma Volkswagen Golf ir BMW 187 sulaikyti.

Įtarę, kad abi mašinas mėginama neteisėtai pasisavinti, VSAT Lazdijų rinktinės pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo.

Abu automobiliai laikinai saugomi Kalvarijos užkardoje. Juos vairavusius latvį ir vokietį VSAT pareigūnai uždarė į areštinę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min